TRZECIA EDYCJA LIGI MISTRZÓW PRZEDSZKOLAKA ZA NAMI!

10 drużyn z Biłgoraja, gminy Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego wzięło udział w trzeciej edycji turnieju halowej piłki nożnej dzieci pn.: Liga Mistrzów Przedszkolaka. Głównym organizatorem zawodów był klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Głównym sponsorem turnieju była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Liga Mistrzów Przedszkolaka to coroczny halowy turnieju organizowany z myślą o najmłodszych. – Zarówno zimowa jak i letnia edycja naszych turniejów cieszą się sporą popularnością. Staramy się, by dzieciaki miło spędziły czas w gronie swoich przyjaciół i rodziny. Głównym celem naszych działań jest popularyzacja piłki nożnej, zaszczepienie w najmłodszych pasji uprawiania sportu. Przy okazji pokazujemy, że klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj wspiera rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z naszej oferty. To pokazuje, że warto organizować takie imprezy – mówił Mariusz Polowy, członek zarządu klubu Łada 1945 Biłgoraj.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział dziesięć zespołów z przedszkoli i klas zerowych szkół podstawowych z Biłgoraja, gminy Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego. Swoje reprezentacje wystawiły:

  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Biłgoraju
  • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Biłgoraju
  • Przedszkole Samorządowe nr 3 w Biłgoraju (dwie drużyny)
  • Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie
  • Przedszkole Publiczne Domek Przedszkolaka
  • Przedszkole Integracyjne Bambini
  • Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju

Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju drużyny w uroczystej paradzie zaprezentowały się kibicom, prezentując swoje transparenty i sportowe stroje. Klaudia Skiba, asystent Agaty Borowiec, Poseł na Sejm RP, odczytała przygotowany na tę okazję list od pani Poseł i wręczyła dzieciom prezenty. Po prezentacji zespołów przystąpiono do rywalizacji na boisku. Drużyny grały po 5 zawodników w polu + bramkarz, a każdy mecz trwał 10 minut. Nie zabrakło oczywiście wielkich emocji i pięknych goli. W przerwie między meczami drużyny posilały się drożdżówkami, pączka i słodkościami przygotowanymi przez biłgorajskie piekarnie i ciastkarnie. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa, w której do wygrania był sprzęt sportowy. Punkt konsultacyjno-rekrutacyjny wystawiła szkółka piłkarska Football Academy Biłgoraj.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy z piłkarzy i piłkarek złoty medal oraz szalik klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj. Okazały puchar i słowa podziękowania z rąk działaczy i zawodników Łady oraz wszystkich zgromadzonych otrzymał Marek Kłosek, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej i przyjaciel wielu pokoleń młodzieży.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom i darczyńcom, przede wszystkim sponsorowi głównemu PGE Polskiej Grupie Energetycznej S.A. za pomoc finansową, a także lokalnym samorządom i prywatnym przedsiębiorcom za wszelkie formy wsparcia naszej imprezy – dziękował po zakończonych zmaganiach Jarosław Rorata, wiceprezes i sponsor klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj. – Dziękuję też Pani Justynie Książek, kierownikowi klubu Łada 1945 Biłgoraj, naszym zawodnikom za przygotowanie turnieju i czuwanie nad sprawnym przebiegiem gier. Szczególne podziękowania należą się młodym  wolontariuszkom Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” – dodał.

Turniej „Liga Mistrzów Przedszkolaka” został zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć

Skróty meczów

Sponsorzy

Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj wspierają

Dołącz do fundatorów klubu ŁADA 1945 Biłgoraj