JUNIORZY CORAZ SILNIEJSI

Młodzi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj intensywnie przygotowują się do występów w rundzie rewanżowej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Za nimi sześciodniowy obóz przygotowawczy w Mielniku.

W sobotę, 28 stycznia, juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj zakończyli zimowy obóz przygotowawczy. Przypomnijmy, nasi zawodnicy od poniedziałku trenowali w ośrodku w Mielniku w województwie podlaskim. W obozie uczestniczyło 18 zawodników oraz dwóch opiekunów: trenerzy Krzysztof Pardo i Paweł Bucior.

Odbyliśmy dziesięć pełnych jednostek treningowych. Korzystaliśmy m.in. z boiska ze sztuczną nawierzchnią, hali pełnowymiarowej i siłowni. Oczywiście prowadziliśmy też treningi biegowe po urokliwych nadbużańskich terenach. Mieliśmy bardzo dobre warunki do ćwiczeń i uważam, że w pełni je wykorzystaliśmy – informował po powrocie z obozu Krzysztof Pardo.

Intensywne treningi mocno dały się we znaki naszym zawodnikom. Solidna praca ma jednak przynieść efekty w niedalekiej przyszłości. I to nie tylko efekty sportowe – obóz przygotowawczy to przecież także możliwość jeszcze większego zintegrowania drużyny:

Jestem przekonany, że podczas obozu chłopcy dużo lepiej się poznali i zintegrowali, polepszyły się relacje wewnątrz całej drużyny. Pamiętajmy, że zespół juniorów Łady 1945 Biłgoraj tworzy młodzież nie tylko z Biłgoraja, ale i wielu innych miejscowości. Gdzie, jak nie na tego rodzaju zgrupowaniach nasi piłkarze rzeczywiście mogą się dobrze poznać? Chłopcy przebywali ze sobą w ciągu tych 6 dni 24 godziny na dobę. Po treningach mieli możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu, m.in. grając w tenisa stołowego i bilard – nie mam wątpliwości, że to zaprocentuje – cieszy się trener Pardo.

Wśród zawodników, którzy wzięli udział w obozie było czterech piłkarzy przymierzanych do gry w drużynie juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj.

Chciałbym, żeby wszyscy oni zostali w naszej drużynie i żeby reprezentowali barwy Łady na wiosnę. Wspólnie z zarządem będziemy rozmawiać z ich macierzystymi klubami o sprawie przejścia do naszej drużyny. Wciąż poszukujemy też kolejnych zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół. Jestem przekonany, że wyróżniający się juniorzy dostaną od Irka Zarczuka szansę gry w seniorach, dlatego przyda nam się szeroka kadra – dodaje szkoleniowiec Łady.

Bardzo cieszymy się, że obóz doszedł do skutku i że wszyscy wrócili do Biłgoraja cali i zdrowi. Od dawna nie mieliśmy możliwości zorganizowania tego rodzaju wyjazdu szkoleniowego. Tym razem się udało. To przede wszystkim zasługa trenera Krzysztofa Pardo, który wykorzystał swoje dobre kontakty. Gospodarze ośrodka przy Zespole Szkół w Mielniku i władze gminy zaproponowały znakomite warunki i przystępną cenę – nie mogliśmy nie skorzystać z tak atrakcyjnej oferty. Dziękujemy sponsorom za wsparcie przy organizacji obozu, w szczególności Państwu Zofii i Andrzejowi Wach, właścicielom biłgorajskiego PKS, za nieodpłatny transport do Mielnika. Nasza drużyna pojechała nowoczesnym i bardzo komfortowym busem. Dziękujemy także rodzicom za partycypowanie w kosztach zakwaterowania i wyżywienia zawodników. Głęboko wierzymy, że praca, którą wykonali na obozie nasi piłkarze nie pójdzie na marne i niedługo zobaczymy jej efekty. Będziemy rozmawiać z klubami na temat pozyskania testowanych zawodników. Myślę, że dojdziemy do porozumienia. Wszystkim nam zależy na rozwoju tych młodych chłopaków – podsumował prezes Łady 1945 Biłgoraj, Winicjusz Oleszczak.

 

W tym tygodniu drużyna juniorów będzie trenować cztery razy, oczywiście na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszy sparing podopieczni Krzysztofa Pardo rozegrają w weekend, 11-12 lutego. Ich przeciwnikiem będzie seniorski zespół Igrosu Krasnobród.

 

MECZE KONTROLNE DRUŻYNY JUNIORÓW STARSZYCH:

 

11.02 – Igros Krasnobród

18-19.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (junior st.)

25.02 – Olimpiakos Tarnogród

04-05.03 – Tarpan Korchów

11.03 – Stal Stalowa Wola (junior st.)

18-19.03 – Sokół Zwierzyniec