LUBARTÓW ZDOBYTY

Nasza drużyna ponownie pokazała charakter – po bardzo ciekawym meczu piłkarze Łady 1945 Biłgoraj pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów 2:0. Komplet 9 punktów, 9 zdobytych goli i tylko 1 stracony – taki jest bilans występów Łady po 3 kolejkach rundy.

Po znakomitym rozpoczęciu rundy rewanżowej, zwycięstwach 2:1 z Lutnią w Piszczacu oraz 5:0 z LKS Milanów na własnym stadionie, wielu kibiców zastanawiało się jak wypadnie nasza drużyna w starciu z teoretycznie dużo groźniejszym rywalem – zajmującym siódme miejsce w tabeli IV ligi Lewartem Lubartów. Nasi zawodnicy potwierdzili jednak swoją wysoką formę i pokonali rywala na jego własnym stadionie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy grali bardzo ofensywnie, sprawnie operowali piłką i umiejętnie konstruowali akcje na bramkę Łady. Ich próby kończyły się jednak na linii obrony naszej drużyny. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się biłgorajska defensywa.

Po kilkunastu minutach dominacji Lewartu Łada złapała odpowiedni rytm i kilkakrotnie bardzo zagroziła bramce rywali. Wreszcie w 33 minucie meczu dobre podanie od Patryka Dorosza wykorzystał Jurij Perin, który precyzyjnym strzałem przelobował golkipera gospodarzy i otworzył wynik tego meczu.

Po zmianie stron miejscowi starali się szybko zdominować przeciwnika i doprowadzić do wyrównania, ale to Łada stworzyła sobie kolejne okazje bramkowe. W 78 minucie nasz zespół zdobył drugiego gola. Piłkę dośrodkowaną w pole karne przez bardzo aktywnego w całym meczu Patryka Dorosza próbował wybić Dawid Niewęgłowski. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka wpadła do bramki Lewartu. Kompletnie zaskoczony Adrian Parzyszek nie miał szans na interwencję.

Sobotni mecz z Lewartem Lubartów obfitował w wiele składnych akcji z obu stron. Po raz kolejny nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze i po raz kolejny w pełni zasłużenie wywalczył trzy punkty. Spokój i dobra organizacja gry w obronie pozwalają na dużo bardziej odważne poczynania ofensywne. To wszystko przynosi pozytywny skutek – Łada zdobyła w tej rundzie już 9 punktów i odrobiła stratę do rywali z wyższych miejsc w tabeli.

Lewart – Łada 0:2 (0:1) 33′ Perin, 78′ Niewęgłowski (sam.)

Skład: Szawara – Misiarz, Mulawa, Sobótka, Kuliński, Rataj (70′ Czok), Stetskiv, Mazurek, Skubisz (79′ Birut), Perin (90’+2 Konopka), Dorosz (89′ Pyda).

 

W najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 nasza drużyna podejmować będzie na własnym boisku Lubliniankę. W rundzie jesiennej Łada dość pechowo przegrała na Wieniawie 1:2. Czy podopiecznym Ireneusza Zarczuka uda się zrewanżować?