SPARING JUNIORÓW NA REMIS

Juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj w rozegranym dziś sparingu zremisowali z juniorami Tomasovii Tomaszów Lubelski 2:2.

Nasi młodzi piłkarze przystąpili do tego meczu w nieco osłabionym składzie, ze względu na fakt, iż kilku naszych podstawowych zawodników wciąż zmaga się z kontuzjami. Ich rywale także nie dysponowali pełnym zestawieniem – duża ilość juniorów starszych Tomasovii bierze udział w dzisiejszym sparingu drużyny seniorskiej tego klubu. Mimo to, mecz mógł się podobać. Spotkanie było wyrównane, a remis 2:2 to wynik sprawiedliwy.

 

Tomasovia – Łada 2:2 (1:1 Pałubski, 1:2 Ćwiek)

Skład: Brodziak, Hadam, Dyjach, Kosiarski, Maciocha, Dubiel, Gontarz, Skubis, Pałubski, Ćwiek, Nowak. Przytuła, Granda, Kapuśniak, Skiba, Ostasz, zawodnik testowany.

 

Krzysztof Pardo – trener juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj:

Uważam ten sparing za bardzo pożyteczny. W pierwszej połowie nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Tomasovia grała jednak mądrze w obronie i starała się wyprowadzać kontrataki. My z kolei, po stracie piłki, szybko organizowaliśmy presing na połowie rywala, co przynosiło skutek. Cieszą zdobyte bramki. Gol na 1:1 Roberta Pałubskiego padł po znakomitym dośrodkowaniu Kamila Dubiela, natomiast prowadzenie dał ładny celny strzał lewą nogą Dawida Ćwieka. Na wyróżnienie po dzisiejszym meczu zasługują niewątpliwie: Bartek Gontarz, Dawid Ćwiek, Michał Maciocha, Rafał Kosiarski i powracający po kontuzji Kamil Dubiel. Czekamy na powrót do składu naszych kontuzjowanych zawodników – wtedy będziemy jeszcze silniejsi.

 

Paweł Babiarz – trener juniorów starszych i juniorów młodszych Tomasovii Tomaszów Lubelski:

Zagraliśmy w składzie juniorów młodszych – w tym meczu zagrało tylko 3 juniorów starszych, ze względu na kontuzje oraz to, że kilku z nich weźmie udział w dzisiejszym sparingu seniorów. Uważam, że zagraliśmy dobrze w defensywie. Jestem zadowolony, bo chłopcy wypełnili swoje zadania, a do tego strzelili dwa gole. Nasi rywale próbowali rozrywać piłkę od tyłu, mieli inicjatywę, ale my dobrze pracowaliśmy w defensywie. Dlatego wynik tego meczu uważam za sprawiedliwy.

 

Następny mecz kontrolny juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj rozgerają w sobotę 25 lutego. Ich rywalem będą seniorzy A-klasowego Olimpiakosu Tarnogród. Miejsce rozegrania meczu uzależnione jest od warunków atmosferycznych.