TURNIEJ PEŁEN NIESPODZIANEK

Za nami XI edycja Memoriału Stanisława Wójcika. Niespodziewanie zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Olimpiakosu Tarnogród. Na drugim miejscu uplasowali się juniorzy młodsi Łady 1945 Biłgoraj, a na trzeciej pozycji juniorzy starsi naszego klubu.

Coroczny Memoriał Stanisława Wójcika to prestiżowy turniej dla juniorów organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z klubem sportowym Łada 1945 Biłgoraj. W XI edycji imprezy wzięło udział 15 zespołów, które zostały podzielona na trzy grupy. W dwóch z nich rywalizowały zespoły Łady 1945 Biłgoraj. Juniorzy młodsi awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie A, natomiast juniorzy starsi, zgodnie z przewidywaniami, wygrali grupę B i także znaleźli się w kolejnym szczeblu rozgrywek.

Po zakończonych zwycięstwami ćwierćfinałach obie ekipy spotkały się ze sobą w meczu 1/2. Kibice zgromadzeni na trybunach po cichu liczyli na to, że młodzi piłkarze trenowani przez Arkadiusza Barana zdołają zremisować i zmierzyć się ze starszymi kolegami w rzutach karnych. Szybko jednak okazało się, że… juniorzy młodsi nie tylko nie przestraszyli się rywala, ale zagrali bardziej ambitnie i walecznie, dzięki czemu wygrali 3:1 i awansowali do finału turnieju.

Juniorom starszym pozostało więc tylko podjąć walkę o 3 miejsce. Jak się okazało, Metalowiec Goraj, mimo ambitnej walki, nie był w stanie poważnie zagrozić naszej drużynie. Mecz zakończył się rezultatem 5:1.

Niestety już drugi rok z rzędu nie udało nam się awansować do finału szczególnego dla nas turnieju, jakim jest Memoriał Stanisława Wójcika. Odczuwamy spory niedosyt. Nie ma co ukrywać, wśród tych 15 drużyn byliśmy zdecydowanym faworytem i niestety w meczu półfinałowym zawiedliśmy. Chwała chłopakom, że zmobilizowali się na mecz o 3 miejsce i bez problemów wygraliśmy z Metalowcem Goraj – mówił po turnieju trener juniorów starszych, Krzysztof Pardo.

W wielkim finale zawodów na przeciwko siebie stanęli juniorzy młodsi Łady 1945 Biłgoraj oraz juniorzy Olimpiakosu Tarnogród. 15- i 16-latkowie z Biłgoraja w tym meczu walczyli bardzo dzielnie, ale rywale przewyższali ich warunkami fizycznymi. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Olimpiakosu.

Gratuluję chłopakom świetnego wyniku. Moja zasługa była tu minimalna, bo trenuję z chłopakami dopiero od tygodnia i tak naprawdę dopiero ich poznaję. To bardzo fajna i zgrana grupa. Jest tutaj wielu zawodników, z których w przyszłości mogą wyrosnąć naprawdę dobrzy piłkarze. Pozostaje lekki niedosyt, bo byliśmy blisko tego, by wygrać dzisiejszy turniej, ale i tak jesteśmy bardzo szczęśliwi – cieszył się trener juniorów młodszych Łady 1945, Arkadiusz Baran.

Na zakończenie turnieju głos zabrał wieloletni działacz i sponsor klubu Łada Biłgoraj, Mirosław Laskowski, który w pięknych słowach wspominał Stanisława Wójcika i dziękował organizatorom za kultywowanie pamięci o zasłużonym kierowniku Łady. Słowa podziękowania do wszystkich kierował także syn Stanisława Wójcika, Marek Wójcik. W podobnym tonie wypowiadał się także burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan, który przywoływał osobiste wspomnienia ze znajomości ze Stanisławem Wójcikiem.

Po oficjalnych przemówieniach przystąpiono do dekoracji zwycięzców:

IV  miejsce w turnieju zajęli piłkarze Metalowca Goraj, puchar za III miejsce odebrali juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj, na II miejscu uplasowali się juniorzy młodsi naszego klubu, zaś trzy puchary (od organizatorów, od LZPN oraz od Marka Wójcika) za zajęcie I miejsca powędrowały do młodych piłkarzy Olimpiakosu Tarnogród.

Królem strzelców zawodów okazał się Michał Skubis z juniorów starszych Łady (8 goli).

Nagrody wręczali: Janusz Rosłan – burmistrz Biłgoraja, Eliza Rafał – dyrektor OSiR, Jarosław Bondyra – wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj oraz Mirosław Laskowski i Marek Wójcik. Specjalne nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowali radni: Tomasz Bednarz i Marcin Mura oraz Krzysztof Potocki.

Jak co roku, turniejowym zmaganiom towarzyszyła loteria fantowa, z której udało się zebrać ponad 1500 zł. Przed meczem finałowym przystąpiono do licytacji nagród specjalnych, m.in. koszulki z autografem Adama Małysza, koszulki z autografem Kamila Glika, zdjęcia z podpisami piłkarzy Lecha Poznań oraz koszulki piłkarskiej z podpisami zawodników Legii Warszawa. Uczestnicy licytacji „dołożyli” do zebranych 1500 zł jeszcze kilkaset złotych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Jagody Stasiewicz.