UEFA REGION’S CUP W BIŁGORAJU!

W najbliższą środę 10 maja o godzinie 17:00 na stadionie OSiR w Biłgoraju odbędzie się mecz I rundy eliminacji makroregionalnych UEFA REGION’S CUP, w którym zagrają reprezentacje Lubelskiego ZPN i Małopolskiego ZPN. Środowe spotkanie będzie znakomitą okazją do tego, by zobaczyć na boisku najlepszych piłkarzy z III i IV lig z obu regionów. Na boisko wybiegną też piłkarze Łady.

W ramach polskiej edycji rozgrywek UEFA REGION’S CUP rywalizują ze sobą reprezentacje wszystkich okręgów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Lubelski ZPN o awans do kolejnego etapu zmagań walczy z Małopolskim ZPN. W składzie obu drużyn są piłkarze aktualnie występujący w rozgrywkach III i IV ligi, m.in. Unii Tarnów, Soły Oświęcim, Podhala Nowy Targ i MKS Trzebinia-Siersze, a także Avii Świdnik, Podlasia Biała Podlaska, Lewartu Lubartów, Tomasovii Tomaszów Lubelski i Łady 1945 Biłgoraj. Powołanie do kadry na mecz otrzymali: Patryk Dorosz, Dominik Skubisz i Łukasz Szawara. Rolę trenerów reprezentacji LZPN pełnią: Miłosz Storto (Podlasie) oraz Ireneusz Zarczuk (Łada).

Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami rozegrany został 25 kwietnia w Żabnie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Rywalizacja ostatecznie rozstrzygnie się w Biłgoraju już w najbliższą środę, 10 maja. Początek meczu o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Organizatorem meczu jest Lubelski Związek Piłki Nożnej we współpracy z klubem Łada 1945 Biłgoraj i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.