WEWNĘTRZNY SPARING JUNIORÓW

Dziś na boisku treningowym Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wewnętrzny mecz kontrolny, w którym juniorzy starsi naszego klubu rywalizowali z juniorami młodszymi. Dość niespodziewanie jako zwycięzcy schodzili z boiska zawodnicy młodszej grupy, którzy po bramkach Kuby Paćkowskiego i Mateusza Koguca wygrali 2:0.

Środowy mecz odbywał się przy doskwierającym upale. Drobne urazy i kontuzje, a także być może ta „piknikowa” pogoda sprawiły, że w drużynie juniorów starszych zabrakło wielu zawodników, których aktualną formę wszyscy chcieliśmy zobaczyć. Znacznie szerszą, choć także niepełną kadrą dysponował trener juniorów młodszych Bartłomiej Kowalik. Chłopcy z roczników 2001 i 2002 pokazali się z bardzo dobrej strony, zagrali odważnie i zasłużenie wygrali ze starszymi kolegami 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Jakub Paćkowski i Mateusz Koguc.

– Wynik dzisiejszego meczu nie był istotny. Najważniejsze, że mamy dobrą grupę chłopaków, którzy pokazali dziś zaangażowanie i walkę. Jeżeli moi zawodnicy nadal tak sumiennie podchodzić będą do treningów i gry to jestem pewien, że będzie dobrze. Za nami dopiero półtora tygodnia pracy, ale powoli poznaję chłopaków i widzę, kto nadaje się na jaką pozycję – powiedział po meczu Bartłomiej Kowalik, trener juniorów młodszych Łady 1945 Biłgoraj.

– Zabrakło dziś wielu z moich zawodników, ale ta „jedenastka”, która dzisiaj wyszła na boisko powinna była zaprezentować się zdecydowanie lepiej. Muszę za to pochwalić naszych juniorów młodszych, bo zagrali bardzo ambitnie i zasłużenie pokonali dziś swoich starszych kolegów. Jeśli chodzi o mój zespół – drużyna dopiero się tworzy. Kilku z naszych piłkarzy ukończyło już wiek juniora, ale wielu utalentowanych chłopaków do nas dołączyło. Musimy się zgrać i dużo trenować. Potrzeba czasu, żeby stworzyć dobry zespół, ale pracujemy nad tym, żeby tak się stało. Z pewnością pomoże nam w tym obóz, który rozpoczynamy już w najbliższy poniedziałek – tłumaczył Krzysztof Pardo, trener juniorów starszych Łady.

Przypominamy, że w dniach 24-29.07.2017 piłkarze naszych drużyn młodzieżowych trenować będą w Mielniku (woj. podlaskie) na obozie sportowo-językowym organizowanym przez klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj przy współudziale organizacyjno-finansowym Rodziców młodych piłkarzy oraz sponsorów: firmy Design Jarosława Roraty, Kazimierza Ordeckiego, Mirosława Laskowskiego, Stanisława Tokarza.