Z HUCZWĄ W PUCHARZE

Już jutro (środa, 18.10) piłkarze Łady rozegrają mecz w ramach 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego. Rywalem „biało-niebieskich” będzie Huczwa Tyszowce. Mecz rozegrany zostanie na wyjeździe, a rozpocznie się o godzinie 14:30.

Huczwa Tyszowce to aktualny lider zamojskiej klasy okręgowej. Zespół trenowany przez Marcina Łysia w 11 meczach odniósł 10 zwycięstw i zgromadził 30 punktów. Bilans bramek (36-8) także robi wrażenie. Większość goli w drużynie z Tyszowiec zdobywa Damian Ziółkowski, który przed tym sezonem powrócił z wypożyczenia do Hetmana Zamość. Damian udowodnił swoje nieprzeciętne umiejętności w meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN, kiedy to dzięki jego trzem bramkom Huczwa pokonała… właśnie Hetmana Zamość 3:1 i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Łada, aby zagrać w 1/2 finału musiała wygrać z Kryształem Werbkowice. Mecz rozgrywany na stadionie w Biłgoraju zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył z rzutu karnego Jurij Perin.

Jutro czas na walkę o prawo gry w finale. Teoretycznie to Łada, która rozgrywa swoje mecze w wyższej lidze, jest faworytem tego pojedynku. Możemy być jednak pewni, że gospodarze na pewno zrobią wszystko, by pokonać rywala. Wiele zależy też od składu, jakim dysponować będą obaj trenerzy – pamiętajmy, środek tygodnia i dość wczesna godzina (spotkanie rozpoczyna się o 14:30) mogą sprawić duże problemy m.in. studentom, których nie brakuje zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie. Nasi piłkarze przygotowują się już także do bardzo ważnego meczu derbowego z Hetmanem w Zamościu (sobota, 21.10, g. 14:00). Wiele wskazuje więc na to, że w składzie Łady w meczu z Huczwą zobaczymy co najmniej kilku wyróżniających się juniorów. Życzymy im powodzenia i liczymy na dobre wieści z Tyszowiec korzystny dla Łady rezultat rywalizacji.

W drugim półfinale (rozgrywanym w tym samym czasie) Unia Hrubieszów podejmować będzie ASPN Roztocze Szczebrzeszyn. Zwycięzca tego starcia awansuje do kolejnego etapu. Finał rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego, zgodnie z regulaminem, zostanie rozegrany wiosną przyszłego roku.