„ZAMOJSKI” FINAŁ NIE DLA NAS

Na 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN zakończyli tegoroczne zmagania piłkarze Łady 1945 Biłgoraj. Nasz zespół w walce o prawo gry w kolejnym etapie uległ Huczwie Tyszowce 2:4, chociaż do przerwy prowadził 1:0.

Piłkarze Łady przystąpili do meczu w eksperymentalnym składzie. Trenery Ireneusz Zarczuk i Krzysztof Pardo, mając na uwadze sobotni derbowy mecz z Hetmanem w Zamościu, dali możliwość gry aż siedmiu juniorom. Huczwa udowodniła jednak, że jest silnym zespołem i nieprzypadkowo plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli zamojskiej klasy okręgowej.

Nasi piłkarze po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Ładnego gola z pierwszej piłki zdobył Jurij Perin. Na początku drugiej odsłony gospodarze zdołali wyrównać, a potem strzelili gola a 2:1. Do wyrównania doprowadził strzałem głową Iwan Oleksiuk, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalony. Na szczęście chwilę później dobre podanie Pawła Nawrockiego na gola zamienił Michał Skubis i było 2:2. Huczwa nadal nie zamierzała jednak odpuścić. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Damian Ziółkowski i Łukasz Szawara po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Łada dążyła do zmiany wyniku, ale to gospodarze po raz kolejny trafili do naszej bramki. W 94 minucie po kontrze padł gol ustalający wynik meczu na 4:2 dla Huczwy.

– Pojechaliśmy na ten mecz składem bardzo odmłodzonym, z debiutantem 16-latkiem Jakubem Smołą w pierwszym składzie. W pewnym momencie w naszym zespole na boisku było aż 7 juniorów. Na pewno dużym plusem tego spotkania jest fakt, że nasi młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w meczu z seniorami. Prowadziliśmy 1:0, potem przeciwko nam podyktowane zostały dwa rzuty karne, jeden z nich w pięknym stylu obronił Łukasz Szawara, w drugim, którego naszym zdaniem nie powinno być, nie mieliśmy już tyle szczęścia. Nie udało się wygrać tego meczu, ale duże słowa uznania dla naszych młodych chłopaków, bo chłopcy do końca walczyli o korzystny rezultat. Gratuluję naszym dzisiejszym rywalom awansu do finału i życzę powodzenia – powiedział po meczu trener Ireneusz Zarczuk.

HUCZWA TYSZOWCE  ŁADA 1945 BIŁGORAJ 4:2 (0:1)

Bramki dla Łady: 40′ Perin, 67′ Skubis

Skład: Łukasz Szawara – Michał Mielniczek (85′ Dawid Safin), Dariusz Kuliński, Iwan Oleksiuk, Bartłomiej Myszak, Karol Misiarz (65′ Michał Maciocha), Jakub Smoła (46′ Marcin Paluch), Paweł Nawrocki, Mirosław Poliwka (75′ Paweł Pieczykolan), Michał Skubis, Jurij Perin.

 

W finale Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN Huczwa Tyszowce zmierzy się z Unią Hrubieszów, która pokonała dziś ASPN Roztocze Szczebrzeszyn 5:1.