3 PUNKTY Z POWIŚLAKIEM

Piłkarze Łady wygrali dziś z Powiślakiem Końskowola 1:0. W 57 minucie gola dla naszej drużyny zdobył Damian Rataj. To kolejne w ostatnim czasie zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem.

W pierwszej połowie więcej do powiedzenia miała Łada. Gościom zdecydowanie przeszkadzał dość mocny wiatr, a nasi piłkarze starali się odpowiednio to wykorzystać. W 9 minucie jako pierwszy na strzał zdecydował się Michał Skubis, ale jego uderzenie było zbyt lekkie. Jeszcze groźniej było w 15 minucie gry, ale i tym razem nie udało się trafić do siatki. W odpowiedzi zaatakował Powiślak, ale Łukasz Szawara był na posterunku. W tej odsłonie „biało-niebiescy” stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, z których najlepszą miał Jurij Perin. Ukraiński napastnik dostał dobrą piłkę na głowę, ale jego silny strzał okazał się niecelny. W 40 minucie z dystansu uderzał Michał Mielniczek, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron Powiślak zdecydowanie ruszył na naszą bramkę. Trzeba przyznać, że gdyby nie fenomenalna postawa w bramce Łukasza Szawary nie cieszylibyśmy się dziś ze zwycięstwa. Popularny Szawar wybronił sporo bardzo groźnych strzałów. Nasz zespół w drugiej połowie okazji bramkowych stworzył sobie mniej niż rywal, ale jedną z nich zdołał wykorzystać. W 57 minucie Łada wyszła z kontrą. Jurij Perin popędził lewą stroną i dobrze wypatrzył nabiegającego w pole karne Damiana Rataja, który głową skierował piłkę do bramki.

Po bramce otwierającej wynik spotkania Łukasz Giza wprowadził na boisku napastników, by za wszelką cenę zmienić niekorzystny wynik. Łada cofnęła się do obrony zostawiając „na szpicy” Perina i licząc na swoje szanse w kontratakach. Naszym piłkarzom udało się odeprzeć ataki rywala i dowieść do końca skromne, ale jakże ważne zwycięstwo.

W niezłym stylu Łada odniosła już trzecie zwycięstwo w tej rundzie. Wyniki 21. kolejki ułożyły się dla nas pomyślnie. Drużyny z dołu tabeli: Victoria Żmudź, Sokół Adamów, MKS Ryki oraz plasujące się tuż nad Ładą Eko Różanka solidarnie przegrały. Dzięki temu Łada, mająca na koncie 22 punkty, zajmuje 11 miejsce (tyle samo ma Eko), wyprzedza Victorię już o 6 punktów. Na dodatek nasz zespół rozegrał o jeden mecz mniej.

– Po raz kolejny wypada mi tylko pogratulować chłopakom za maksymalne zaangażowanie i mądrą grę. Robimy co w naszej mocy, żeby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. Dziś wykonaliśmy kolejny ważny krok w tym kierunku – powiedział trener Łady 1945 Biłgoraj, Bartłomiej Kowalik.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – POWIŚLAK KOŃSKOWOLA 1:0 (0:0)

bramka: 57′ Damian Rataj

Skład: Łukasz Szawara – Michał Mielniczek, Paweł Sobótka, Damian Chmura, Bartłomiej Myszak (82′ Dariusz Kuliński), Karol Misiarz (50′ Damian Rataj), Janusz Birut (85′ Marcin Dycha), Iwan Oleksiuk, Michał Skubis (70′ Paweł Nawrocki), Arkadiusz Czok (78′ Mariusz Szarlip), Jurij Perin.

Następny mecz Łada rozegra na wyjeździe z Eko Różanka. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28.04. o godzinie 15:00. Trzy dni później, we wtorek, 1 maja, nasz zespół podejmie Victorię Żmudź.