STAŁE FRAGMENTY TO NASZA SPECJALNOŚĆ!

Juniorzy Łady 1945 Biłgoraj odnieśli dziś kolejne ważne zwycięstwo w rundzie wiosennej I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Podopieczni Krzysztofa Pardo pokonali w Lubartowie Lewart 4:1, do przerwy prowadzili 3:0.

Nasi zawodnicy bardzo dobrze weszli w mecz. Do przerwy „biało-niebiescy” prowadzili aż 3:0, a wszystkie gole padły po stałych fragmentach. Pierwszy do siatki trafił Paweł Pieczykolan, którzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Druga bramka została zdobyta po rzucie wolnym – tym razem na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Gontarz. Prowadzenie 3:0 dał Ładzie bezpośredni strzał z rzutu wolnego autorstwa Dominika Gąbki. W tej odsłonie Lewart nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Gospodarze byli za to dużo bardziej groźni w drugiej połowie. Zdecydowane ataki Lewartu nie przyniosły skutku dzięki czujnej postawie naszych obrońców i bardzo dobrej postawie bramkarza – Pawła Brodziaka.

W 70 minucie Kamil Nowak strzelił gola na 4:0 i było już wiadomo, że nasz zespół wróci do domu z kompletem punktów. Kilkanaście minut później mogło być 5:0 po… kolejnym rzucie wolnym. Filip Mróz podał do Bartka Gontarza, a ten posłał piłkę wzdłuż bramki. Niestety Paweł Pieczykolan nie dosięgnął futbolówki i dobra akcja zakończyła się fiaskiem.

W doliczonym czasie gry Lewart zdobył honorowe trafienie, po którym sędzia zakończył mecz.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana, a o wyniku tej odsłony zdecydowały stałe fragmenty gry. Jeśli dobrze liczę, ze wszystkich 35 bramek, które zdobyliśmy w tym sezonie az 20 padło właśnie po stałych fragmentach – wśród nich 3 z pierwszej połowy meczu z Lewartem.  W drugiej części meczu Lewart rzucił się do ataku, ale opadł z sił i znów spotkanie się wyrównało. Zdobyliśmy gola na 4:0 i była szansa na jeszcze więcej. Na przestrzeni ostatnich meczów to było jedno z najlepszych spotkań w naszym wykonaniu. Zagraliśmy walecznie i zdecydowanie. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników i Cieszę się też, że ci, którzy dzisiaj mieli szansę się pokazać rozegrali naprawdę dobre zawody – powiedział po meczu trener juniorów, Krzysztof Pardo.

LEWART LUBARTÓW – ŁADA 1945 BIŁGORAJ 1:4 (0:3)

Skład: Paweł Brodziak (84′  Damian Przytuła) – Paweł Pieczykolan, Filip Mróz, Rafał Kosiarski (82′ Mateusz Rak), Dominik Gąbka (82′ Michał Maciocha), Bartłomiej Gontarz, Kamil Mulawa, Kamil Dubiel, Robert Pałbuski (66′ Jakub Dyjach), Dawid Ćwiek (80′ Michał Skubis), Kamil Nowak.

Kolejny mecz juniorzy Łady rozegrają w najbliższą środę, 31 maja. Rywalem naszej drużyny będzie Janowianka Janów Lubelski. Mecz odbędzie się na stadionie OSiR w Biłgoraju. Początek o godzinie 11:00. Zapraszamy!

Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań. W tej chwili Łada zajmuje 9 miejsce w tabeli, istnieje realna szansa na to, by zakończyć zmagania na siódmej pozycji.