Łada Junior Camp Frampol

Kilkudziesięciu młodych piłkarzy z Frampola i okolic uczestniczyło w wyjątkowym jednodniowym obozie piłkarskim „Łada Junior Camp 2016”. Treningi prowadzili szkoleniowcy Łady 1945 Biłgoraj, a na uczestników poza wspólną sportową rywalizacją czekały także medale i cenne nagrody

„Łada Junior Camp 2016” to cykl obozów piłkarskich realizowanych przez klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z KS Włókniarz Frampol, KS Orzeł Tereszpol oraz KS Aleksandria Aleksandrów. Wspólna inicjatywa klubów ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania piłki nożnej, ułatwienie młodym sportowcom dostępu do profesjonalnego szkolenia sportowego.
Pierwsza edycja projektu odbyła się w niedzielne popołudnie na stadionie Włókniarza we Frampolu. W treningach uczestniczyły cztery grupy młodzieżowe: zajęcia z rocznikiem 2002/2003 prowadził trener seniorów Łady 1945 Biłgoraj Ireneusz Zarczuk, zaś grupę z rocznika 2004/2005 szkolił Krzysztof Pardo – trener juniorów starszych tego klubu. Najmłodsi piłkarze szkolili swoje umiejętności pod okiem trenerów Włókniarza Frampol – Mirosława Kubiny i Zenona Tchórzewskiego. – Głównym założeniem treningu było kształtowanie wśród młodych zawodników tzw. sprawności specjalnych poprzez gry i zabawy ruchowe z piłką. Doskonaliliśmy przede wszystkim najprostsze elementy – podania, przyjęcia i strzały na bramkę – informuje Ireneusz Zarczuk. – Nasze treningi zakończyły się miniturniejem piłkarskim, który wyłonił najlepszych zawodników – dodaje Krzysztof Pardo.
Po wspólnych treningach odbył się pokaz i warsztaty football freestyle w wykonaniu Mateusza Odrzygoździa. Mateusz to Mistrz Europy w tej dyscyplinie sportu, jego pokazy cechuje nie tylko profesjonalizm, ale także znakomity kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Cykl treningów piłkarskich „Łada Junior Camp 2016” dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.
Mariusz Polowy