CZAS NA DERBY

O tym meczu w obu największych miastach Zamojszczyzny mówi się od dawna. Przez lata każdy pojedynek Łady Biłgoraj z Hetmanem Zamość to gwarancja wielkich emocji i licznej frekwencji na trybunach. W sobotę o 14:00 piłkarze Łady grają w Zamościu kolejny derbowy mecz z Hetmanem.

Na spotkanie z Hetmanem Zamość piłkarzy Łady z pewnością nie trzeba będzie specjalnie motywować. Każdy z nich z pewnością ma świadomość wagi tego meczu. Chociaż faworytem sobotniej rywalizacji jest Hetman, gra przecież u siebie i stawia sobie ambitne cele awansu do III ligi, to jak mówi wyświechtane już stare piłkarskie porzekadło: „derby rządzą się swoimi prawami”. Tym bardziej, że gospodarze nie są obecnie na fali wznoszącej – tydzień temu drużyna z Zamościa uległa Lewartowi Lubartów 1:3. Łada także przegrała – z liderem, Stalą Kraśnik, 2:3.

Wciąż mamy w pamięci ostatni mecz Łady z Hetmanem. Spotkanie odbyło się 30 kwietnia 2017 roku w Biłgoraju, na trybunach zameldował się wówczas komplet widzów (po raz pierwszy w historii nowego stadionu OSiR). Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej służby porządkowe w obliczu braku miejsc na trybunach były zmuszone zamknąć bramę stadionu, w wyniku czego część kibiców oglądała mecz spoza obiektu. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie to goście zainkasowali trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Liczymy na to, że tym razem to Łada cieszyć się będzie z wygranej. Mamy nadzieję, że piłkarze obu zespołów stworzą ciekawe widowisko w myśl idei gry fair-play, a kibice swoim dopingiem pomogą im w tym zadaniu.

Mecz Hetman Zamość – Łada 1945 Biłgoraj zostanie rozegrany w sobotę, 21 października, o godzinie 14:00.