Czwarte miejsce w Memoriale

Za nami X jubileuszowy Memoriał Stanisława Wójcika, czyli najważniejszych halowy turniej piłkarski w regionie. Drużynie juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu i odebrać wyróżnień za pierwsze miejsce. Podopieczni Krzysztofa Pardo w tym roku uplasowali się na czwartej pozycji.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 15 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy. Łada znalazła się w grupie drugiej, a razem z nią reprezentacje: Stali Stalowa Wola I, Unii Nowa Sarzyna, Skorpiona Zamość i Relaxu Księżpol.

Łada – Relax Księżpol 4:1

Łada – Stal Stalowa Wola I 4:5

Łada – Skorpion Zamość 7:0

Łada – Unia Nowa Sarzyna 3:3

W ćwierćfinale nasi zawodnicy pokonali Rotundę Krzeszów 2:0, natomiast w meczu decydującym o udziale w finale Łada niestety uległa rewelacji turnieju – Gryfowi Gmina Zamość 0:1. W związku z tym zawodnicy Krzysztofa Pardo przystąpili do gry o trzecie miejsce z Janowianką Janów Lubelski. Więcej szczęścia w tym spotkaniu mieli piłkarze z Janowa, którzy po rzutach karnych wywalczyli najniższy stopień podium.

Zwycięzcami X Memoriału Stanisława Wójcika zostali zawodnicy Stali Stalowa Wola I, którzy w finale pokonali Gryfa Gmina Zamość 2:1. Drugi z reprezentantów naszego miasta – juniorzy młodsi OSiRu Biłgoraj zakończyli udział w zmaganiach na ćwierćfinale. Gratulacje dla tych młodych chłopaków!

X Memoriałowi Stanisława Wójcika towarzyszyła loteria fantowa, dzięki której uczestnicy i kibice wsparli leczenie Jasia Smiglewskiego kwotą 1660 zł. Pamiątkowe puchary i statuetki wręczali: burmistrz Biłgoraja – Janusz Rosłan, dyrektor OSiR – Eliza Rafał, prezes Łady 1945 Biłgoraj – Winicjusz Oleszczak, a także radni Rady Miasta Biłgoraj – Tomasz Bednarz i Marcin Mura oraz syn śp. Stanisława Wójcika – Marek Wójcik i były prezes, wieloletni działacz Łady, stale wspierający nasz klub – Mirosław Laskowski.