JUNIORSKA ŚRODA

Dziś na stadionie przy Targowej odbyły się przełożone mecze juniorów Łady z Tomasovią. Rywale jak zwykle postawili trudne warunki. Sprawdź, jak poszło naszym zawodnikom.

Mecze pomiędzy juniorami Łady a Tomasovii pierwotnie miały odbyć się już dwa tygodnie temu. Kluby zdecydowały jednak o przełożeniu spotkań na środę, 25 października i tym razem rywalizacji odbyła się bez przeszkód.

Przy rześkiej pogodzie jako pierwsi na boisku zameldowali się juniorzy starsi. Podobnie jak w pierwszym meczu tej rundy (Tomasovia – Łada 6:0), nasi piłkarze musieli uznać zdecydowaną wyższość rywali. Tomaszowianie, których część w tamtym sezonie była o włos od awansu do centralnej ligi juniorów, dominowali i już po pierwszej połowie prowadzili aż 4:0. W drugiej odsłonie nasz zespół postawił większy opór i miał swoje okazje do zmiany wyniku, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Goście dołożyli za to jeszcze jedno trafienie z rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:5.

JUNIORZY STARSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – TOMASOVIA 0:5 (0:4)

W lepszych nastrojach kończyli swój mecz juniorzy młodsi Łady. Piłkarze trenowani przez Bartłomieja Kowalika przez większość spotkania przegrywali z Tomasovią 0:1, ale rywal zdecydowanie był w ich zasięgu. Podobnie, jak 19 sierpnia w Tomaszowie (w dramatycznych okolicznościach nasz zespół przegrywając 0:3 zdołał doprowadzić do remisu) i tym razem opłacało się walczyć do końca. Kilka minut przed zakończeniem spotkania Mateusz Dziurdza uprzedził przy długim dośrodkowaniu w pole karne uprzedził bramkarza i wywalczył jakże cenny remis. Nasz zespół wciąż traci trzy punkty do lidera tabeli ligi wojewódzkiej, którym jest właśnie Tomasovia.

JUNIORZY MŁODSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – TOMASOVIA 1:1 (0:1)

Przed naszymi drużynami młodzieżowymi w tej rundzie jeszcze tylko dwa mecze. Już w najbliższą sobotę, 28 października, na własnym stadionie juniorzy Łady podejmować będą swoich rówieśników z Górnika Łęczna. Juniorzy starsi zagrają o godzinie 11:00 (boisko główne), a juniorzy młodsi o 13:00 (boisko boczne). O godzinie 14:00 rozpocznie się mecz seniorów czwartoligowej Łady, która podejmować będzie… Górnik II Łęczna. Zapraszamy na mecze.