JUNIORZY ZAGRALI W NADRZECZU

Nietypowy trening odbyli dziś juniorzy obu naszych grup. Zamiast kolejnej partii ćwiczeń rozegrali dziś pomiędzy sobą wewnętrzny sparing. Mecz odbył się o godzinie 20:00 w hali pneumatycznej w Nadrzeczu.

Zespoły rozegrały ze sobą mecz w dziesięcioosobowych składach 2×40 minut. Mimo, iż pierwsi bramkę zdobyli juniorzy młodsi, ich starsi koledzy szybko zdołali wyrównać, a potem przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie sparing zakończył się zwycięstwem juniorów starszych 3:1. Dwa gole zdobył powracający po kontuzji Dawid Safin, a trzecie trafienie to gol samobójczy. Na listę strzelców juniorów młodszych wpisał się Filip Larwa. Mecz sędziował dobrze zapowiadający się arbiter Mariusz Hanas, który ma za sobą kilka występów jako sędzia sparingów drużyn czwartoligowych i wciąż podejmuje kolejne wyzwania w swojej nowej roli.

Uważam, że był to bardzo pożyteczny sparing. Cieszę się, że udało nam się zagrać w Nadrzeczu na bardzo dobrym obiekcie. Mimo, iż nie dysponowaliśmy dużą liczbą graczy, to jednak ci, którzy przybyli na sparing pozostawili po sobie dobre wrażenie. Graliśmy nowym dla nas ustawieniem 3-5-2, które na tej wielkości obiekcie sprawdziło się. Zobaczymy, jak nasza gra będzie wyglądać w kolejnych meczach, na pełnowymiarowych obiektach. Po dzisiejszym teście jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że chłopaki zagrali dobrze i z pełnym zaangażowaniem oraz to, że nikt nie nabawił się kontuzji. Znakomitą wiadomością jest dla nas powrót po kontuzji Rafała Kosiarskiego, który wprowadza wielki spokój do naszej gry defensywnej. Jeśli chodzi o wynik dzisiejszej rywalizacji, moim zdaniem wygraliśmy w pełni zasłużenie – dzielił się swoimi przemyśleniami po meczu trener juniorów starszych Krzysztof Pardo.

Szkoleniowiec juniorów młodszych Arkadiusz Baran, mimo przegranej jego drużyny, także schodził z boiska zadowolony. Jego zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że stanowią zgraną i bardzo dobrą ekipę, która walczy ze starszymi jak równy z równym.

Kolejne mecze kontrolne oba nasze zespoły rozegrają już w najbliższą niedzielę w Zamościu, gdzie zmierzą się z AMSPN Hetmanem Zamość i AMSPN Zamość. Juniorzy starsi wybiegną na boisko o godzinie 14:00, zaś juniorzy młodsi o 16:00.