Łada nie zwalnia tempa

Pomimo pewnego awansu do IV ligi Łada dość pewnie pokonała dzisiaj Olimpię Miączyn 3:0.

W pierwszej połowie spotkania nie wiele się działo na boisku, choć już w 3 minucie meczu gorąco było pod bramką gości po dwóch rzutach rożnych. Łada mogła objąć prowadzenie, ale dobrze interweniował Adrian Szopa. Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero w 27 minucie, kiedy to Maciej Cynka dobrze dośrodkował w pole karne a głową minimalnie niecelnie uderzył Josue Oliveira da Silva, dla którego był to pierwszy mecz od ponad roku czasu, który rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Trzy minuty później goście mogli objąć prowadzenie, gdyby w polu karnym lepiej uderzył Damian Dołba. Jego strzał jednak obronił Łukasz Szawara. W doliczonym czasie gry Łada wykonywała rzut wolny z linii pola karnego. Jakub Kołodziej jednak uderzył nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szopę.

Po przerwie Łada nie kazała długo czekać kibicom na bramkę. Już w 52 minucie po faulu na Cynce rzut wolny wykonywał Michał Skiba. Wrzucił piłkę w pole karne tak, że Dariuszowi Kulińskiemu nie pozostało nic, jak tylko głową skierować piłkę do siatki. I tak też się stało. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Josue. Przyjął piłkę przed polem karnym, minął obrońców i z jedenastu metrów nie dał szans Szopie na skuteczną interwencję. W 60 minucie świetną okazję do zdobycia drugiej bramki miał Josue po podaniu Maksymiliana Kubika. Kubik idealnie wyłożył piłkę Josue w polu karnym, który trafił piłką w nogi bramkarza. W 76 minucie spotkania sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adam Pawluk. W 83 minucie spotkania Łada podwyższyła na 3:0. Do idealnie zagranej prostopadłej piłki doszedł Kamil Hanas, który zagrał do wbiegającego w pole karne Karola Misiarza, który to z kolei nie dał szans Adrianowi Szopie.

A już za tydzień w sobotę, tj. 3 czerwca zapraszamy na mecz z Victorią Łukowa w Łukowie o godz. 16.00

Łada 1945 Biłgoraj – Olimpia Miączyn 3:0

Bramki: Kuliński 52′, Josue 57′, Misiarz 83′

Łada – Szawara – Kuliński, Chmura, Siembida (62 – Szarlip), Nawrocki (77 – Kapuśniak), Cynka (66 – Hanas), Kubik (62 – Pawluk), Goncharevich, Skiba, Kołodziej (77 – Misiarz), Josue (73 – Zwolak)