ŁADA TRENUJE

Treningi od 14 stycznia i dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy rewanżowej mają już za sobą piłkarze IV-ligowej Łady. Pod znakiem zapytania stoi udział w wiosennych rozgrywkach Iwana Oleksiuka, któremu odnowiła się poważna kontuzja.

Zespół Łady ciężko pracuje żeby być gotowym do wali o utrzymanie co niewątpliwie stało się celem obecnego sztabu. Łada rozpoczęła przygotowania 14 stycznia i jak do tej pory wszystko przebiega bez zarzutu. Zespół przede wszystkim pracuje nad wytrzymałością, co ma zaowocować w trakcie sezonu. Niewątpliwie fatalną informacją dla wszystkich kibiców biłgorajskiej drużyny jest kontuzja Ivana Oleksiuka. Zawodnik był ostoją obrony w meczach jesiennych i jego brak na wiosnę może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie. Trener jest zaniepokojony sytuacją Ivana:

Jest duży problem z Ivanem Oleksiukiem, który zmaga się z kontuzją i jego gra w następnej rundzie na prawdę stoi pod dużym znakiem zapytania. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie dobrze ale ciężko stwierdzić jak to będzie.

Również niepewna pozostaje przyszłość Michała Mielniczka, który podjął pracę i nie wiadomo czy będzie w stanie pogodzić obowiązki służbowe z treningami i wyjazdami na mecz. Jak podkreśla trener: priorytetem pozostaje sprowadzenie środkowego obrońcy oraz napastnika, który dałby gwarancje jakiejś odpowiedniej liczby goli.

Jak wiadomo skuteczność Łady jesienią kulała tak więc sprowadzenie napastnika i wzmocnienie tej pozycji stało się priorytetem. Jak podkreśla trener celem na koniec rundy będzie spokojne utrzymanie zespołu na poziomie IV ligi. Zawodnicy ciężko pracują aby zaowocowało to w trakcie rundy wiosennej i aby mogli cieszyć się z punktów zdobywanych w każdym meczu.

W niedzielę w Zamościu w kolejnym meczu kontrolnym zespół Łady Biłgoraj zmierzył się z Roztoczem Szczebrzeszyn. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zespół Łady w poprzednim tygodniu bardzo ciężko pracował co było widać w nogach zawodników. Zabrakło skutecznego wykończenia akcji oraz dokładności podań ale brak porażki w dotychczasowych meczach kontrolnych może być dobrym prognostykiem na zbliżające się spotkania oraz start rundy.

Skład Łady: Szawara- Raduj, Poznański, Myszak, Poliwka, Nesterenko, zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II, Krzyszycha, Nawrocki, Dziurdza oraz Hasiak, Skubis, Czerw, Kozak.

W najbliższą sobotę, 9 lutego, nasz zespół zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski, a tydzień później Łada podejmie Janowiankę Janów Lubelski.

 

autor: Arkadiusz Mydlak