Łada – Unia 4:1

Łada 1945 Biłgoraj pokonała w meczu na szczycie Unię Hrubieszów 4:1 i powiększyła swoją przewagę nad wiceliderem do 14 punktów.

Pierwszą bramkę dla biało – niebeskich zdobył dopiero w 33 minucie meczu Maksymilian Kubik, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie z autu i uderzając precyzyjnie z pola karnego umieścił piłkę w siatce. Trzeba przyznać, że do tego momentu niewiele w meczu się działo. W pierwszym kwadransie dwa razy groźnie strzelał Michał Skubis, ale piłka nie znalazła drogi do bramki Unii. Goście nastawili się na grę z kontrataku – bez skutku, natomiast piłkarze Łady szukali drogi, aby przedostać się na pole karne Unii – również bez skutku. Kiedy padła bramka otwierająca wynik, można było się spodziewać, że Łada najgorsze ma za sobą. Niestety, w 35 minucie po fatalnym własnym błędzie Łady Unia wyrównała wynik spotkania. Sytuację sam na sam z napastnikiem gości najpierw wygrał Anton Alfimov, ale przy dobitce Dawida Lewkowicza był już bezradny. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Nie zmienił się również wynik.

W drugiej połowie w 58 minucie nastąpiły w drużynie gospodarzy dwie zmiany, które wniosły sporo ożywienia w poczynania ofensywne Łady. Bezbarwnego Mykolę Cherniuka zastąpił Patryk Dorosz, natomiast Mariusza Szarlipa zmienił Karol Misiarz. Ten drugi już po 2 minutach gry po podaniu Aleksa Goncharevicha miał szansę pokonać Jakuba Grzędę, ale trafił wprost w bramkarza. W 67 minucie po faulu w polu karnym właśnie na Karolu Misiarzu, sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Aleks Goncharevich. Unia z minuty na minuty wyraźnie słabła. Najpierw w 75 minucie Michał Skubis z 18 metrów trafił w słupek, natomiast w 82 minucie Jakub Kapuśniak wpadł z lewej strony w pole karne i strzałem po ziemi nie dał szans golkiperowi gości. W 89 minucie spotkania wynik spotkania na 4:1 pięknym strzałem z 20 metrów ustalił Karol Misiarz.

Łada – Alfimov (71 – Szawara) – Szarlip (58 – Misiarz), Chmura, Kuliński, Nawrocki (71 – Josue Silva), Kubik (84 – Zwolak), Kapuśniak (88 – Cynka), Goncharevich, Skiba, Skubis (87 – Hanas) – Cherniuk (58 – Dorosz)

Unia – Grzęda – Sowa (38 – Barzał (84 – Pilipiec)), Posikata, Starushkevych, Cymerman – Wanarski (79 – Kiełbasa), Kuron, S. Oleszczuk, Niderla, M. Oleszczuk – Lewkowicz

Bramki: 1:0 Maksymilian Kubik 33′, 1:1 Lewkowicz 35′, 2:1 Goncharevich 67′ – karny, 3:1 Kapuśniak 82′, 4:1 Misiarz 89′