ZA NAMI PIERWSZA POTYCZKA W PUCHARZE STAROSTÓW


Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj udanie rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji rozgrywek Pucharu Polski (na szczeblu powiatu nazywanych Pucharem Starostów). Nasz zespół pokonał Piasta Babice 4:0 i zameldował się w kolejnej rundzie. Kiedy, z kim i gdzie zagramy?

Podczas sobotniego meczu z Piastem Babice trener Jarosław Czarniecki testował kilku zawodników i próbował innego ustawienia, niż to, którym zazwyczaj grała Łada. Skutkowało to częstym brakiem zrozumienia i asekuracji naszych zawodników.

Zespół Piasta grał mądrze i starał się napsuć krwi rywalowi. Gospodarze kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Antona Alfimova, a potem Łukasza Szawarę. Oczywiście więcej okazji strzeleckich miała Łada, a sztuka trafienia do siatki powiodła się czterokrotnie.

Dzięki zwycięstwu w Babicach Łada awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. W najbliższą niedzielę, 25 lipca, nasza drużyna zagra przeciwko Tanwi Majdan Stary, która, by dotrzeć na ten szczebel pokonała Olimpiakos Tarnogród 6:4. Mecz Łada – Tanew odbędzie się na głównej płycie biłgorajskiego stadionu. Początek spotkania o 14:00.