LIGA MISTRZÓW PRZEDSZKOLAKA

W sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się II halowy turniej piłki nożnej „Liga Mistrzów Przedszkolaka” zorganizowany przez klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W zawodach uczestniczyło siedem drużyn reprezentowanych przez najmłodszych piłkarzy z Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Samorządowego Przedszkola nr 2 (dwie drużyny), Samorządowego Przedszkola nr 3, klas zerowych Szkoły Podstawowej nr 1, a także z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu Zaorendzie, Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy i Samorządowego Zespołu Szkolnego w Biszczy.

Zgodnie z tradycją „Ligi Mistrzów Przedszkolaka” turniejowe zmagania poprzedziło uroczyste wejście drużyn na środek hali sportowej w rytm muzyki „We are the Champions” zespołu Queen, w asyście piłkarzy Łady 1945 Biłgoraj.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Poseł na Sejm RP Agata Borowiec, która podkreślała duże znaczenie tego typu imprez, mających na celu popularyzację sportu i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Poseł Agata Borowiec odczytała także treść listu skierowanego do uczestników „Ligi Mistrzów Przedszkolaka” przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę i przekazała wszystkim zawodnikom upominki z MSiT.

W części oficjalnej głos zabrała także dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Eliza Rafał, która dziękowała drużynom za przybycie i życzyła wielu sportowych wrażeń wszystkim uczestnikom. Prezes klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj Winicjusz Oleszczak w ciepłych słowach witał drużyny, opiekunów i rodziców młodych piłkarzy i piłkarek i podkreślał, że organizacja „Ligi Mistrzów Przedszkolaka” jest dla klubu sprawą bardzo istotną.

W gronie gości specjalnych turnieju był wieloletni trener Łady 1945 Biłgoraj Ireneusz Zarczuk. Przy gromkich brawach z trybun zarząd klubu złożył trenerowi specjalne podziękowania za latach spędzone w Ładzie i wręczył mu pamiątkową statuetkę oraz kwiaty.

Po oficjalnym otwarciu zawodnicy przystąpili do gry. Drużyny rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”, a spotkania trwały po 10 minut. Rolę sędziów pełnili juniorzy Łady 1945 Biłgoraj, dla których także było to nowe cenne doświadczenie. Pracę sędziów koordynowali trenerzy: Krzysztof Pardo i Bartłomiej Kowalik. Jak podkreślali organizatorzy, wyniki meczów nie były notowane. Najważniejsza była dobra zabawa i zdrowa sportowa rywalizacja.

Na zakończenie turnieju wszyscy piłkarze otrzymali złote medale, a każda drużyna pamiątkowy puchar. Finałem „Ligi Mistrzów Przedszkolaka” było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Turniej „Liga Mistrzów Przedszkolaka” nie mógłby odbyć się, gdyby nie ogromna pomoc sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Byli to:

Urząd Miasta Biłgoraj

Urząd Gminy Biłgoraj

Urząd Gminy Tereszpol

Urząd Gminy Biszcza

DESIGN, Jarosław Rorata

Akademia Piłkarska Lech Poznań Football Academy

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Spółdzielnia Mieszkaniowa ŁADA

Zakład Remontowo-Budowlany PHU SASS, Ryszard Sass

PPHU Hydro-Serwis, Wiesław Bak

Model Opakowania

Zakład Kamieniarski, Marek Larwa

Piekarnia Józef Bryła

Ciastkarnia Marcyś

Piekarnia Krzysztof Gałka

Piekarnia Józef Borowiec

Piekarnia Zenon Kotowski

Piekarnia Marian Kulanica

Piekarnia Kann, Łukasz Kiszczak

Motel DB, Dariusz Blicharz

C-BETON, Tadeusz Iwańczyk

Liga Obrony Kraju

Radny Rady Miasta Tomasz Bednarz

ATOS, Tadeusz Skakuj

Marian Surma

Tadeusz Mazurek

Adrian Hajduk