Mundial dziecięcy

Mundial Dziecięcy przeszedł już do historii. Na dwóch boiskach w ciągu kilku godzin rywalizowało ze sobą 120 dzieci reprezentujących 10 drużyn z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych. Młodych piłkarzy (i piłkarki) wspierali rodzice, rodzeństwo i dziadkowie – łącznie kilkaset osób.

Organizatorami Mudialu Dziecięcego byli: klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj, Akademia Przedszkolaka i Akademia Piłkarska. Mundial prowadził Lucjan Kupczak – członek Zarządu klubu, licencjonowany komentator meczów piłkarskich. O odpowiednie zaplecze gastronomiczne zadbali: Artur Piskorski i Robert Cybart.

W organizację turnieju zaangażowane było całe środowisko Łady 1945 Biłgoraj. Wielkie słowa uznania dla trenera Ireneusza Zarczuka i piłkarzy za znakomitą pracę, którą wykonali zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas „Mundialu Dziecięcego”. Sportowa postawa reprezentantów naszej drużyny oraz atmosfera, jaką wprowadzali sprawiły, że dzieciaki chętnie uczestniczyły nie tylko w grach zespołowych, ale także koordynowanych przez nich konkurencjach indywidualnych. DZIĘKUJEMY!

Specjalne podziękowania należą się także sponsorom, bez których „Mundial Dziecięcy” nie doszedłby do skutku. Dziękujemy serdecznie panom: Jarosławowi Roracie, Mirosławowi Laskowskiemu, Kazimierzowi Ordeckiemu oraz Zdzisławowi Hułasowi za ich pasję, zaangażowanie i finansowe wsparcie mundialu, a także za to, że od lat wspierają Ładę Biłgoraj. Dziękujemy właścicielom masarni Nieścior i piekarni Borowiec za zapewnienie wyżywienia dla uczestników zawodów.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom, dyrektorom i nauczycielom placówek, które tak wspaniale przygotowały drużyny do udziału w mundialu. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za udostępnienie boiska i wsparcie naszych działań.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w I Mundial Przedszkolaka. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zarząd klubu BKS Łada 1945 Biłgoraj