MUNDIAL PRZEDSZKOLAKA

Ponad 100 dzieci z Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego wzięło udział w kolejnej edycji Mundialu Przedszkolaka. Turniej zorganizowany przez klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj odbywał się na boisku przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Imprezy sportowe dla przedszkolaków organizowane przez Ładę Biłgoraj powoli stają się już tradycją. W sobotnie przedpołudnie odbyła się kolejna edycja Mundialu Przedszkolaka tym razem organizowana we współpracy z Lech Poznań Football Academy oraz ZSZiO, przy wsparciu finansowym firmy Model Opakowania, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Urzędu Miasta Biłgoraj i Urzędu Gminy Biłgoraj, a także prywatnych darczyńców. W piłkarskich zmaganiach wzięło udział 12 drużyn z przedszkoli i oddziałów zerowych szkół z Biłgoraja i powiatu. Swoje reprezentacje zgłosiły: Przedszkola Samorządowe nr 1, 2 i 3, Przedszkole Publiczne „Domek Przedszkolaka”, Przedszkole Integracyjne „Bambini”, Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 5 oraz szkoła podstawowe w Biszczy i Dąbrowicy.

Każdy z piłkarskich pojedynków trwał po 10 minut. Arbitrami spotkań byli zawodnicy czwartoligowej drużyny oraz grup juniorskich Łady 1945 Biłgoraj. Zmaganiom młodych piłkarzy przyglądał się trener Łady, Bartłomiej Kowalik oraz trener koordynator Lech Poznań Football Academy, Bartłomiej Wiatrowski.

Po zakończeniu meczów na wszystkie dzieci czekały złote medale, a każda z drużyn otrzymała okazały puchar.

 

Organizatorzy:

Łada 1945 Biłgoraj (zdecydowanie większe logo od innych)

Lech Poznań Football Academy

ZSZiO w Biłgoraju

 

Wsparli nas:

Model Opakowania S.A.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Urząd Miasta Biłgoraj

Urząd Gminy Biłgoraj

Piekarnia Z. Kotowski

Piekarnia J. Bryła

Piekarnia M. Kulanica

Cukernia „Marcyś”

PGK Biłgoraj

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada” w Biłgoraju

Nadleśnictwo Biłgoraj

„Design” Jarosław Rorata

 

Wielkim zaangażowaniem wykazali się nasi piłkarze: seniorzy: Michał Mielniczek, Marcin Dycha, Paweł Nawrocki, Adam Hasiak, Łukasz Szawara oraz juniorzy: Kuba Kapuśniak, Mateusz Koguc, Kacper Siek, Damian Kupiec, Alan Korydlewski, Dawid Cyc i Dmitry Nesterenko. DZIĘKUJEMY!