Piotr Burak zachęcał do uczestnictwa w kursie sędziowskim

W czwartek 08.12.2016 r. w dwóch biłgorajskich szkołach – Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyło się interesujące spotkanie z Piotrem Burakiem – znanym w regionie sędzią piłkarskim. Wydarzenie miało przybliżyć uczniom tajniki sędziowania i zachęcić ich do podjęcia wyzwania uczestnictwa w kursie sędziowskim organizowanym przez ZOZPN.

Inicjatorem spotkania z sędzią Piotrem Burakiem – sędzią trzecioligowym, członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej, był klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj.

Popieramy starania LZPN i ZOZPN mające na celu wyszkolenie nowych sędziów piłkarskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wciąż brakuje chętnych do zajmowania się tym zadaniem, a przecież wszystkim nam bardzo zależy na tym, by poziom sędziowania meczów z udziałem naszych drużyn był jak najwyższy. Dlatego wspólnie z dyrekcją dwóch biłgorajskich szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycielami Ireneuszem Zarczukiem i Andrzejem Wachowiczem zorganizowaliśmy spotkanie z jednym z najlepszych arbitrów Lubelszczyzny, Piotrem Burakiem – powiedział Dariusz Bednarz, prezes klubu Łada 1945 Biłgoraj.

Podczas spotkania sędzia Piotr Burak opowiadał o swojej pasji, pokazywał fragmenty meczów z własnym udziałem oraz informował o tym, co należy zrobić, by stać się sędzią piłki nożnej. Młodzież miała także okazję obejrzeć film promocyjny „Zostań sędzią piłkarskim” przygotowany przez Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Było to bardzo interesujące spotkanie. Rozważam zapisanie się na kurs sędziowski. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale w tej chwili wiem już dużo więcej w tym temacie – dzielił się wrażeniami po spotkaniu Filip – uczeń ZSBiO.

W spotkaniach wzięło udział łącznie około 200 uczniów. Gorąco wierzymy w to, że część z nich podejmie wyzwanie i w niedługim czasie staną się pełnoprawnymi arbitrami, którzy godnie reprezentować będą nasz region na stadionach Lubelszczyzny.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli członkowie klubu Łada 1945 Biłgoraj wraz z piłkarzem i kierownikiem klubu, Dariuszem Kulińskim.

Na kurs sędziowski organizowany przez ZOZPN można zapisywać się do końca grudnia tego roku. Zajęcia odbywają się w weekendy w Zamościu i kończą się egzaminem, który przeprowadzony zostanie w marcu. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na stronach internetowych ZOZPN i LZPN.

spotkanie-z-sedzia-2 spotkanie-z-sedzia-3 spotkanie-z-sedzia-4 spotkanie-z-sedzia-5 spotkanie-z-sedzia-6 spotkanie-z-sedzia-7 spotkanie-z-sedzia-8 spotkanie-z-sedzia-1

Autor: Mariusz Polowy

Foto: Anna Sankiewicz www.bilgorajska.pl