PRZYGOTOWANIA DO LIGI

Zarówno seniorzy, jak i grupy młodzieżowe Łady 1945 Biłgoraj rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Za nimi pierwsze gry kontrolne – sprawdź, jak będzie wyglądał okres przygotowawczy we wszystkich naszych drużynach.

Seniorzy IV-ligowej Łady pierwszy trening po przerwie odbyli w środę 12 lipca. Frekwencja, jak co roku w lipcu, nie jest najwyższa, ale nie powinniśmy się temu szczególnie dziwić – część z naszych piłkarzy w okresie wakacyjnym wyjeżdża do pracy za granicę. W gronie trenujących pojawiły się za to nowe twarze, m.in. powracający do Biłgoraja Marcin Dycha i Szymon Wołoszyn oraz Ukrainiec Ivan Oleksiuk w minionym sezonie reprezentujący Unię Hrubieszów.

Nasi zawodnicy trenują pięć razy w tygodniu, a każdy cykl treningów kończy mecz sparingowy. W sobotę, 15 lipca, Łada pokonała w Tarnogrodzie Olimpiakos 6:1. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Michał Skubis x2, Marcin Dycha, Paweł Nawrocki, Marcin Strzelczyk i trener Ireneusz Zarczuk. W potyczce z zawodnikami Sergieja Sawczuka w naszej drużynie zobaczyliśmy kilku testowanych zawodników, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Zakończyliśmy miniony sezon na wysokiej, ósmej pozycji. Nie zamierzamy obniżać lotów – wręcz przeciwnie, planujemy wzmocnienia i testujemy nowych zawodników. Kilku z nich oglądaliśmy w dzisiejszym sparingu, a pozostałych zobaczymy wkrótce. To, kto z nami pozostanie rozstrzygnie się dopiero za jakiś czas – powiedział po meczu prezes Łady Winicjusz Oleszczak.

TERMINARZ MECZÓW SPARINGOWYCH:

Sokół Nisko – 22.07, g.11:00 w Jarocinie

Sokół Sieniawa – 26.07 stadion OSiR w Biłgoraju

Orzeł Przeworsk – 29.07

Memoriał Jana Wojtaszka w Zawadzie – 30.07

Janowianka Janów Lubelski – 05.08

Z animuszem do przygotowań przystąpiły też drużyny młodzieżowe Łady 1945 Biłgoraj. Młodzi zawodnicy rozpoczęli treningi już 10 lipca. Na pierwszych zajęciach zobaczyliśmy 20 juniorów starszych (trener Krzysztof Pardo) oraz 22 juniorów młodszych (trener Bartłomiej Kowalik). Wysoka frekwencja utrzymuje się, co napawa dużym optymizmem. Obie drużyny trenują bardzo solidnie 4 razy w tygodniu na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, natomiast już w poniedziałek, 24 lipca, rozpoczną długo wyczekiwany obóz w Mielniku nad Bugiem. Opiekunowie zaplanowali dla swoich podopiecznych zróżnicowane treningi 2-3 razy dziennie w malowniczym terenie i na dobrze przygotowanych obiektach, a także m.in. naukę podstaw języka hiszpańskiego. Oba zespoły w trakcie obozu rozegrają też mecze kontrolne z lokalnymi drużynami.

Juniorzy starsi mają za sobą już pierwszy sparing. Niestety nasz zespół uległ Błękitnym Obsza 3:5.

Piłkarze Krzysztofa Pardo zostali zgłoszeni do tegorocznej edycji Pucharu Starostów (pierwszy szczebel rozgrywek Pucharu Polski), gdzie występować będą jako Łada II Biłgoraj. Za sprawą „wolnego losu” nasza drużyna awansowała do II rundy, w której zmierzy się z Metalowcem Goraj. Piłkarze z Goraja sensacyjnie pokonali w niedzielę, 16 lipca, Victorię Łukowa/Chmielek 1:0. Gol gwarantujący wygraną padł w drugiej części dogrywki.

Zapraszamy na mecz II rundy Pucharu Starostów na szczeblu powiatu biłgorajskiego:

Łada II Biłgoraj – Metalowiec Goraj

Sobota, 22 lipca, g. 16:00 – stadion OSiR w Biłgoraju

Jeśli nasi piłkarze pokonają rywala awansują do 1/2 finału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Cosmos Józefów – Orion Dereźnia.