REMIS I ZWYCIĘSTWO W MECZACH JUNIORÓW

Dziś na głównej płycie stadionu OSiR nasi juniorzy rozegrali kolejne mecze ligowe. W pojedynku z Lublinianką juniorzy starsi zdobyli jeden punkt, natomiast juniorzy młodsi odnieśli kolejne zwycięstwo.

Juniorzy starsi rozpoczęli swój mecz w samo południe. Zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Pardo, którzy w tej rundzie jeszcze nie wygrali w pierwszych minutach starcia z Lublinianką grali bardzo odważnie. Szybko też udało im się zdobyć gola. W 19 minucie po indywidualnej akcji Michała Skubisa było 1:0. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Po tym trafieniu Łada oddała pole gry rywalom. Na efekt nie trzeba było długo czekać – w 33 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Tuż przed przerwą Łada prowadziła jednak już 3:1. Znów na listę strzelców wpisał się Skubis.

Po zmianie stron zobaczyliśmy kolejne gole. W 57 minucie do przyjezdni trafili na 3:2, a niedługo potem doprowadzili do remisu. Nadzieje naszych piłkarzy na wywalczenie trzech punktów odżyły w 80 minucie, kiedy Dawid Safin zdobył gola na 4:3. Niestety, nasz zespół nie był w stanie dotrwać z korzystnym wynikiem do końca spotkania. W doliczonym czasie gry lublinianie po raz kolejny doprowadzili do remisu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4.

(JUNIORZY STARSI) ŁADA 1945 BIŁGORAJ – LUBLINIANKA LUBLIN 4:4 (3:1)

19′, 22′, 44′ – Michał Skubis, 80′ – Dawid Safin

Jak zwykle po zakończeniu meczu juniorów starszych na boisko wybiegli reprezentanci młodszej drużyny Łady. Nasi młodzi zawodnicy, mimo iż, co trzeba jasno powiedzieć, nie było to najlepsze spotkanie w ich wykonaniu, po raz kolejny zgarnęli pełną pulę.

Pierwsza połowa meczu z Lublinianką zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Łady. Gola strzelił Mateusz Dziurdza.

Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. W 65 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Na szczęście nasi piłkarze szybko otrząsnęli się z letargu i znów złapali odpowiedni rytm. W 72 minucie na gola na 2:1 zdobył Jakub Paćkowski, a dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Mateusz Dziurdza. Po pięciu meczach juniorzy młodsi Łady 1945 Biłgoraj mają na koncie 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis) i nadal przewodzą ligowej stawce. BRAWO!

(JUNIORZY MŁODSI) ŁADA 1945 BIŁGORAJ – LUBLINIANKA LUBLIN 3:1 (1:0)

33′, 80′ – Mateusz Dziurdza, 72′ – Jakub Paćkowski