REMIS Z BENIAMINKIEM Z RÓŻANKI

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Łady z zespołem Eko Różanka. Drużyna gości, w której składzie jest wielu niedawnych reprezentantów Włodawianki Włodawa piłkarsko nie zrobił wrażenia, mimo to zdołał wywieźć z Biłgoraja jeden punkt – pierwszy raz w tej rundzie Eko nie przegrało meczu na wyjeździe.

Faworytem tego meczu niewątpliwie byli piłkarze Łady. Jak się jednak nie raz już przekonaliśmy, nie zawsze faworyt wygrywa bezpośredni pojedynek. Tak było i tym razem. Beniaminek ligi, Eko Różanka, do tej pory skuteczny był tylko przed własną publicznością, gdzie dwukrotnie zwyciężył, a raz schodził z boiska pokonany. Na wyjazdach zespół ten spisywał się znacznie gorzej: trzy przegrane, jeden zdobyty gol i aż jedenaście straconych mówią same za siebie. W sobotę piłkarze spod Włodawy zdołali nieco poprawić niekorzystne statystyki, wywożąc z Biłgoraja cenny punkt.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że Łada nie będzie w stanie pokonać rywala. Dość szybko, bo już w 16 minucie wynik otworzył Karol Misiarz. Niestety nasz zespół nie był w stanie pójść za ciosem i za sprawą kolejnego gola odebrać przeciwnikowi chęć do gry. W takiej sytuacji w 32 minucie Eko doprowadziło do wyrównania. Gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Michał Walaszek. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1 ze wskazaniem na Ładę, która stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych.

Kibice zgromadzeni na trybunach liczyli na to, że w drugiej połowie nasz zespół pokaże na co go stać i przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Biłgorajanie zagrali słabo i oddali punkt rywalowi.

Szkoda straconych punktów, szczególnie w starciu ze zdecydowanie niżej notowanymi przeciwnikami. Niejednokrotnie w przeszłości zdarzało się, że pojedyncze punkty zgubione w meczach, które powinniśmy wygrać decydowały o ostatecznym kształcie tabeli, nie zawsze dla nas korzystnym. Oby tym razem było inaczej…

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – EKO RÓŻANKA 1:1 (1:1)

16′ – Karol Misiarz – 32′ Michał Walaszek

Skład: Łukasz Szawara – Dariusz Kuliński, Paweł Sobótka, Grzegorz Mulawa, Bartłomiej Myszak, Arkadiusz Czok (75′ Damian Rataj), Janusz Birut, Iwan Oleksiuk, Karol Misiarz (70′ Szymon Wołoszyn), Paweł Nawrocki (65′ Marcin Dycha), Jurij Perin.

Kolejny mecz Łada rozegra na wyjeździe, w niedzielę, 24 września. Rywalem „biało-niebieskich” będzie Victoria Żmudź. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.