TOMASOVIA ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU „ŁADA CUP 2017”

Piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski okazali się najlepszą drużyną turnieju „Łada Cup 2017”. W finale podopieczni Pawła Babiarza pokonali juniorów Łady 1945 Biłgoraj 1:0.

W świątecznym halowym turnieju „Łada Cup 2017” rywalizowało osiem juniorskich zespołów z województw lubelskiego i podkarpackiego. Były to: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Olimpiakos Tarnogród, Gryf Gmina Zamość, Omega Stary Zamość, GLKS Potok Wielki, Rotunda Krzeszów oraz dwie drużyny Łady 1945 Biłgoraj (juniorzy młodsi i juniorzy starsi).

Cieszymy się, że zdecydowaliście się wykorzystać poświąteczną przerwę na wspólną grę i rywalizację. Wszystkim zespołom dziękuję za przybycie do Biłgoraja i życzę powodzenia – mówił podczas oficjalnego otwarcia Winicjusz Oleszczak, prezes Łady 1945 Biłgoraj.

Podczas uroczystego powitania drużyn obecny był także wieloletni piłkarz klubu sportowego Łada Biłgoraj, Jarosław Hasiak, który z sentymentem wspominał lata spędzone w Ładzie i apelował do wszystkich zawodników przede wszystkim o to, by czerpali radość z gry, umieli cieszyć się z każdego zwycięstwa, ale potrafili też godnie znosić porażki. – Życzę wam, żebyście przez udział w tego typu turniejach podnosili swoje umiejętności, ale przede wszystkim zawiązywali przyjaźnie, takie z których będziecie czerpać radość przez lata – mówił Jarosław Hasiak, który przez ponad dwadzieścia lat reprezentował barwy Łady Biłgoraj.

Po części oficjalnej drużyny przystąpiły do gry podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej znalazły się: Łada I Biłgoraj (juniorzy starsi – trener Krzysztof Pardo), Tomasovia Tomaszów Lubelski, Gryf Gmina Zamość i Olimpiakos Tarnogród, natomiast w grupie drugiej do rywalizacji przystąpiły: Łada II Biłgoraj (juniorzy młodsi – trener Bartłomiej Kowalik), GLKS Potok Wielki, Omega Stary Zamość oraz Rotunda Krzeszów. Zwycięzcą grupy pierwszej okazała się Łada przed Tomasovią, zaś w drugiej grupie pierwsze miejsce zajęli piłkarze Omegi Stary Zamość, a tuż za nimi Łada II. Wobec tego w pierwszym półfinale naprzeciwko siebie stanęły obie drużyny Łady. Lepsi okazali się juniorzy starsi, którzy wygrali 5:2 i wywalczyli prawo gry o pierwsze miejsce. W drugim półfinale Tomasovia wygrała z Omegą po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry było 2:2).

W meczu o V miejsce Gryf Gmina Zamość pokonał Rotundę Krzeszów 2:1, w meczu o III miejsce Omega Stary Zamość pokonała juniorów młodszych Łady 1945 Biłgoraj 1:0.

Najwięcej emocji przysporzył finał turnieju. Przez niemal całe spotkanie utrzymywał się wynik bezbramkowy. 20 sekund przed końcem gry tomaszowianie zdołali jednak wpakować piłkę do siatki i ostatecznie to podopieczni Pawła Babiarza zakończyli zmagania na I miejscu.

Dzisiejszy turniej traktujemy jako przede wszystkim dobrą zabawę w czasie poświątecznym. W finale obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, udało się Tomasovii, której serdecznie gratulujemy – mówił po meczu finałowym Krzysztof Pardo, trener juniorów starszych Łady.

I miejsce – Tomasovia Tomaszów Lubelski

II miejsce – Łada I Biłgoraj

III miejsce – Omega Stary Zamość

IV miejsce – Łada II Biłgoraj

V miejsce – Gryf Gmina Zamość

VI miejsce – Rotunda Krzeszów

VII miejsce – Olimpiakos Tanogród

VIII miejsce – GLKS Potok Wielki

 

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i okazałe puchary. Wręczono także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Karol Krawczyk z Tomasovii Tomaszów Lubelski, za najlepszego piłkarza uznano Pawła Nawrockiego z Łady I Biłgoraj, a tytuł króla strzelców wywalczył zdobywca sześciu goli, Filip Maciejewski reprezentujący Omegę Stary Zamość. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali w nagrodę puchary oraz stroje sportowe.

Sędziami zawodów byli arbitrzy zrzeszeni w Okręgowym Kolegium Sędziów w Zamościu – Andrzej Swacha i Mateusz Garbaty.

Organizatorem świątecznego turnieju halowej piłki nożnej „Łada Cup 2017” był klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Sponsorem głównym turnieju była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Wsparły nas także: firma Design Jarosława Roraty oraz Pizzeria Tombrero i Pizzeria Verona.

Informujemy, że przygotowujemy relację video z turnieju, które będzie dostępna w najbliższym czasie.

Tomasovia Tomaszów Lubelski

Łada 1945 Biłgoraj – juniorzy starsi

Omega Stary Zamość

Łada 1945 Biłgoraj – juniorzy młodsi

Gryf Gmina Zamość

Rotunda Krzeszów

Olimpiakos Tarnogród

GLKS Potok Wielki