TRAMPKARZE Z POTENCJAŁEM

Dziś podczas kolejnych gier w ramach cyklu turniejów halowej piłki nożnej organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju przyglądaliśmy się zmaganiom trampkarzy. Zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Hadama (r. 2003) to chłopcy, którzy za pół roku znajdą się w juniorach młodszych Łady 1945 Biłgoraj.

W niedzielnych zmaganiach oglądaliśmy występy 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A znaleźli się: Stal Stalowa Wola, Czarni Oleszyce, PKS Jadwiga Janów Lubelski, Sokół Zwierzyniec, Olender Sól oraz OSiR Biłgoraj 2003. W grupie B stanęły do rywalizacji: Wisła Puławy, Pogoń Sokół Lubaczów, Gaudium Zamość 2003, Roztocze Szczebrzeszyn, Relax Księżpol i OSiR Biłgoraj 2004.

W eliminacjach grupowych trampkarze starsi OSiRu Biłgoraj (r. 2003 – trener Mariusz Hadam) nie mieli sobie równych, wygrali wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej. Trampkarzom młodszym OSiRu, których trenerem jest Łukasz Mazurek nie udało się wyjść z grupy. Pamiętajmy jednak, że ta drużyna dysponowała bardzo młodym składem, a wyróżniający się piłkarze z rocznika 2004 reprezentowali pierwszy zespół OSiRu.

Trampkarze starsi po zwycięstwie w 1/4 przystąpili do gry w półfinale. Znakomicie spisujący się młodzi piłkarze tym razem złapali zadyszkę i musieli uznać wyższość Pogoni Sokoła Lubaczów ulegając 0:1. Kilkanaście minut później podopieczni Mariusza Hadama rozpoczęli walkę o 3 miejsce z drużyną Czarnych Oleszyce. Na szczęście biłgorajanie znów złapali odpowiedni rytm i wygrali gładko 4:1. Było to bardzo ciekawe spotkanie. Kibice zgromadzeni na trybunach oglądali interesujące, przemyślane akcje i ładne gole.

W finale spotkały się Pogoń Sokół Lubaczów i PKS Jadwiga Janów Lubelski. Lubaczowianie nadspodziewanie łatwo pokonali przeciwnika aż 6:0 i to oni odebrali puchar za wygranie turnieju. OSiR Biłgoraj r. 2003 stanął na najniższym stopniu podium.

Mieliśmy tylko półtora tygodnia przerwy w związku ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Teraz już coraz intensywniej przygotowujemy się do sezonu trenując trzy razy w tygodniu. Na pewno będziemy dużo pracować nad kondycją, żeby na wiosnę wytrzymywać trudy meczów, bo to było naszym dużym mankamentem. Dzisiejszy turniej to dla nas nie tylko dobra zabawa, ale także jeden z elementów przygotowania do rozgrywek ligowych, ogrania się i konfrontacji z rywalami – powiedział trener Mariusz Hadam – W tych chłopakach jest spory potencjał, co było widać podczas dzisiejszej rywalizacji. Przypomnę też, że mój zespół w dużej mierze składa się z zawodników urodzonych w 2004 roku, a to oznacza, że w kolejnym roku nadal będą reprezentować trampkarza starszego. Z całą pewnością gra ze starszymi zaowocuje w przyszłości, tym bardziej, że chłopcy naprawdę nie boją się ciężkiej pracy na treningach  – dodał.

Mimo, że trampkarzom OSiRu nie udało się wygrać, na co po cichu wszyscy liczyli, to jednak młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony. Już niedługo część z tych zawodników zasili szeregi juniorów młodszych Łady 1945 Biłgoraj. Warto przyglądać się już dziś takim graczom jak Aleksander Okoń, Miłosz Kaczor, Karol Wojtyło, Dawid Czerw czy nieobecnemu dziś, bardzo utalentowanemu Sebastianowi Safinowi, a także innym trampkarzom OSiRu Biłgoraj, bo pewnie jeszcze nie raz o nich usłyszymy.