TRZECIA EDYCJA LIGI MISTRZÓW PRZEDSZKOLAKA ZA NAMI!

10 drużyn z Biłgoraja, gminy Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego wzięło udział w trzeciej edycji turnieju halowej piłki nożnej dzieci pn.: Liga Mistrzów Przedszkolaka. Głównym organizatorem zawodów był klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Głównym sponsorem turnieju była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Liga Mistrzów Przedszkolaka to coroczny halowy turnieju organizowany z myślą o najmłodszych. – Zarówno zimowa jak i letnia edycja naszych turniejów cieszą się sporą popularnością. Staramy się, by dzieciaki miło spędziły czas w gronie swoich przyjaciół i rodziny. Głównym celem naszych działań jest popularyzacja piłki nożnej, zaszczepienie w najmłodszych pasji uprawiania sportu. Przy okazji pokazujemy, że klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj wspiera rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z naszej oferty. To pokazuje, że warto organizować takie imprezy – mówił Mariusz Polowy, członek zarządu klubu Łada 1945 Biłgoraj.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział dziesięć zespołów z przedszkoli i klas zerowych szkół podstawowych z Biłgoraja, gminy Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego. Swoje reprezentacje wystawiły:

  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Biłgoraju
  • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Biłgoraju
  • Przedszkole Samorządowe nr 3 w Biłgoraju (dwie drużyny)
  • Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie
  • Przedszkole Publiczne Domek Przedszkolaka
  • Przedszkole Integracyjne Bambini
  • Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju

Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju drużyny w uroczystej paradzie zaprezentowały się kibicom, prezentując swoje transparenty i sportowe stroje. Klaudia Skiba, asystent Agaty Borowiec, Poseł na Sejm RP, odczytała przygotowany na tę okazję list od pani Poseł i wręczyła dzieciom prezenty. Po prezentacji zespołów przystąpiono do rywalizacji na boisku. Drużyny grały po 5 zawodników w polu + bramkarz, a każdy mecz trwał 10 minut. Nie zabrakło oczywiście wielkich emocji i pięknych goli. W przerwie między meczami drużyny posilały się drożdżówkami, pączka i słodkościami przygotowanymi przez biłgorajskie piekarnie i ciastkarnie. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa, w której do wygrania był sprzęt sportowy. Punkt konsultacyjno-rekrutacyjny wystawiła szkółka piłkarska Football Academy Biłgoraj.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy z piłkarzy i piłkarek złoty medal oraz szalik klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj. Okazały puchar i słowa podziękowania z rąk działaczy i zawodników Łady oraz wszystkich zgromadzonych otrzymał Marek Kłosek, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej i przyjaciel wielu pokoleń młodzieży.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom i darczyńcom, przede wszystkim sponsorowi głównemu PGE Polskiej Grupie Energetycznej S.A. za pomoc finansową, a także lokalnym samorządom i prywatnym przedsiębiorcom za wszelkie formy wsparcia naszej imprezy – dziękował po zakończonych zmaganiach Jarosław Rorata, wiceprezes i sponsor klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj. – Dziękuję też Pani Justynie Książek, kierownikowi klubu Łada 1945 Biłgoraj, naszym zawodnikom za przygotowanie turnieju i czuwanie nad sprawnym przebiegiem gier. Szczególne podziękowania należą się młodym  wolontariuszkom Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” – dodał.

Turniej „Liga Mistrzów Przedszkolaka” został zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.