TURNIEJ W HEDWIŻYNIE

Bluzy sportowe i piłki od Łady 1945 Biłgoraj, kalendarze i plany lekcji od kibiców – m.in. takie nagrody można było wygrać dziś w loterii fantowej odbywającej się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie, gdzie rozgrywane były X Otwarte Mistrzostwa Hedwiżyna w tenisie stołowym. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest nauczyciel wychowania fizycznego z tej szkoły, trener juniorów starszych Łady, Krzysztof Pardo.

W jubileuszowych X Otwartych Mistrzostwach Hedwiżyna w tenisie stołowym wzięło udział ponad 70 dzieci i młodzieży z całej gminy Biłgoraj, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy ufundowane przez wójta Gminy Biłgoraj, Wiesława Różyńskiego, natomiast wszyscy, którzy zdecydowali się kupić los na loterii, wzięli udział w losowaniu dokładnie 175 nagród. Wśród nich były biało-niebieskie bluzy sportowe Łady 1945 Biłgoraj i piłki. Kibice Łady przekazali na loterię zaprojektowane przez siebie kalendarze i plany lekcji. Najmłodsi uczestnicy sportowych zmagań otrzymali od naszego klubu balony z logo Łady.

Już od 10 lat organizujemy nasz turniej i z roku na rok jest coraz lepiej, tak jeśli chodzi o liczbę uczestników, jak i darczyńców, którzy nas wspierają. Dziś obchodzimy jubileusz naszych działań. Mam nadzieję, że za rok również uda nam się przeprowadzić takie zawody, a za dziesięć lat spotkamy się na kolejnym jubileuszu – powiedział po zakończeniu zmagań pomysłodawca mistrzostw – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, trener juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj, Krzysztof Pardo.

To bardzo ciekawa inicjatywa. Czy jest to piłka nożna, czy tenis stołowy, jak w tym przypadku, najważniejsze jest to, że młodzież nie siedzi w domu, przed ekranem smartfonu i komputera, lecz spędza swój wolny czas na sportowo. Jest to przy okazji doskonała forma integracji tych młodych ludzi – dzielił się swoimi wrażeniami wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński.

Cały dochód z loterii przeznaczony zostanie na doposażenie w sprzęt sportowy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie. Trzymamy kciuki za rozwój sportowy dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy i zachęcamy do podjęcia treningów piłki nożnej w szkółce piłkarskiej OSiR-u Biłgoraj i Łady 1945 Biłgoraj.