WYGRALI TURNIEJ W ZAWADZIE

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj stanęli na najwyższym stopniu podium corocznego Memoriału Jana Wojtaszka w Zawadzie. Drużyna złożona w większości z juniorów pokazała się z dobrej strony w konfrontacji z pozostałymi zespołami.

W turnieju rywalizowały cztery zespoły: gospodarz – Gryf Gmina Zamość, Brat Cukrownik Siennica Nadolna, Huczwa Tyszowce oraz jedyny przedstawiciel IV ligi – Łada 1945 Biłgoraj. W naszym zespole wystąpiło aż dwunastu juniorów, którzy pokazali się z dobrej strony. Byli to: Damian Chmura, Michał Maciocha, Dominik Gąbka, Paweł Pieczykolan, Paweł Konopka, Mirosław Małysza, Michał Skubis, Jakub Smoła, Paweł Konopka, Damian Przytuła, Dawid Piech i Paweł Nawrocki. Z ekipy seniorów Łady zobaczyliśmy na boisku: Łukasza Szawarę, Arkadiusza Czoka, Mirosława Poliwkę, Damiana Rataja, Bartłomieja Myszaka i Piotra Mazurka. Czynny udział w grze brali też obaj trenerzy: Ireneusz Zarczuk i Krzysztof Pardo.

Nasz zespół rozegrał dwa mecze. W pierwszym spotkaniu Łada pokonała po rzutach karnych rywali z Siennicy Nadolnej 4:3 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1). W finale „biało-niebiescy” spotkali się z Gryfem Gmina Zamość. Mecz zakończył się zwycięstwem Łady 2:0. Bramki zdobyli: Damian Rataj i Jakub Smoła.

Na zakończenie V Memoriału Jana Wojtaszka nasz zespół otrzymał puchar za zwycięstwo, zawodnicy medale, a Damian Rataj – zdobywca dwóch goli – odebrał także statuetkę Króla Strzelców turnieju.

Turniej w Zawadzie był kolejnym etapem przygotowań naszych drużyn do zbliżających się rozgrywek ligowych. IV-ligowej Ładzie pozostał do rozegrania jeszcze jeden sparing – 5 sierpnia podopieczni Ireneusza Zarczuka zmierzą się z Janowianką Janów Lubelski.