Z JANOWIANKĄ NA SZÓSTKĘ

Wynikiem 6:1 zakończył się środowy mecz juniorów starszych Łady Bilgoraj z Janowianką Janów Lubelski.  Nasz zespół był dziś zdecydowanie lepszy od niżej notowanego rywala, a dodatkowo goście od pierwszego gwizdka sędziego zmuszeni byli grać w dziesięciu. Dlaczego?

Piłkarze Janowianki, którzy od dłuższego czasu zajmują ostatnią pozycję w tabeli I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych przyjechali do Biłgoraja w składzie jedenastoosobowym bez żadnego zawodnika rezerwowego. Przed meczem okazało się jednak, że bramkarz przyjezdnych zgodnie z przepisami nie może wyjść na boisko, ponieważ w poprzednim meczu został ukarany czerwoną kartką. W związku z tym na boisku pojawiło się zaledwie dziesięciu zawodników.

Mimo to, goście nie zamierzali składać broni. Gra w pierwszych minutach meczu była wyrównana. Na akcje ofensywne podopiecznych Krzysztofa Pardo Janowianka odpowiadała kontratakami. Ataki jednych i drugich były jednak mało precyzyjne i tworzyły realnego zagrożenia, na co z pewnością wpływ miał żar lejący się z nieba.

W 26 minucie Łada otworzyła wynik spotkania. W zamieszaniu pod bramką rywala dobrze odnalazł się Kamil Mulawa, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Niestety już kilka minut później goście doprowadzili do wyrównania. Sebastian Dąbek wygrał pojedynek z naszymi obrońcami i pokonał Pawła Brodziaka. Przyjezdni mogli pójść za ciosem i objąć prowadzenie. Strzał z rzutu wolnego kapitana Janowianki Michała Kuźnickiego minimalnie minął słupek bramki Łady.

Pod koniec pierwszej część meczu Michał Skubis strzelił bardzo ważnego „gola do szatni”.

Po zmianie stron Łada szybko zdobyła kolejną bramkę. W 47 minucie bramkarza Janowianki pokonał wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej Robert Pałubski. Goście wraz z upływem czasu coraz bardziej opadali z sił i skupili się na opóźnianiu gry. Nasi piłkarze dążyli do strzelenia następnych bramek. W 63 minucie w polu karnym faulowany został Michał Skubis. Rzut karny na gola zamienił Filip Mróz.

W 87 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny Michał Skubis, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 6:1 ustalił ładnym strzałem Robert Pałubski.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – JANOWIANKA JANÓW LUBELSKI 6:1 (2:1)

Bramki: 26′ Kamil Mulawa, 42′, 87′ Michał Skubis, 46′, 89′ Robert Pałubski, 63′ Filip Mróz

Skład: Paweł Brodziak (82′ Damian Przytuła) – Paweł Pieczykolan (75′ Sebastian Hadam), Filip Mróz, Rafał Kosiarski, Dominik Gąbka (65′ Mateusz Rak), Bartłomiej Gontarz, Kamil Mulawa (46′ Robert Pałubski), Kamil Dubiel (60′ Michał Maciocha), Dawid Ćwiek, Michał Skubis, Kamil Nowak.

Kolejny mecz nasi młodzi piłkarze zagrają na wyjeździe. W sobotę, 3 czerwca o godzinie 16:00 podejmą bój o ligowe punkty w Górnikiem w Łęcznej.

*********************

Po zakończeniu meczu juniorów starszych na boisko wybiegli juniorzy młodsi OSiRu Biłgoraj trenowani przez Andrzeja Wachowicza. Nasz zespół pokonał Stal Kraśnik – ostatnią w tabeli I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych wynikiem 2:0. Gole strzelili: w 41 minucie Dawid Safin i w samej końcówce Mateusz Dziurdza.