Z SOKOŁEM NA REMIS

Wynikiem 1:1 zakończył się dzisiejszy mecz kontrolny pomiędzy Ładą a Sokołem Nisko. Gola dla naszej drużyny zdobył z rzutu karnego Damian Rataj. Rywale wyrównali w 88 minucie.

Dzisiejszy mecz kontrolny miał być pojedynkiem dwóch teoretycznie równorzędnych drużyn. Sokół Nisko po rundzie jesiennej zajmuje 12 miejsce w tabeli IV ligi podkarpackiej. Na boisku wyraźnie jednak dominowała nasza drużyna, a końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. Już w pierwszych minutach Łada miała trzy stuprocentowe okazje do zdobycia gola, a przed szansą pokonania bramkarza Sokoła stawali m.in. Jurij Perin, Damian Rataj, Karol Misiarz i Paweł Nawrocki. Żadnemu z nich nie udało się jednak wpakować piłki do siatki. Goście w tej odsłonie mieli dwie okazje bramkowe, ale w obu przypadkach górą był Łukasz Szawara.

W drugiej odsłonie trener Bartłomiej Kowalik wprowadził do gry m.in. Michała Skubisa, Dominika Skubisza i Mirosława Poliwkę. Już w 50 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie za sprawą gola strzelonego z rzutu karnego przez Damiana Rataja. Łada mogła pójść za ciosem, ale znów zabrakło skuteczności w wykończeniu dobrze konstruowanych ataków.

Niespodziewanie w 88 minucie napastnik Sokoła Nisko wykorzystał błąd naszej defensywy i po sytuacji sam na sam z Adamem Hasiakiem doprowadził do remisu. W samej końcówce biłgorajanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale piłka po ładnym strzale Michała Skubisa nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

Jeśli nie liczyć słabej skuteczności, Łada pokazała się dziś z niezłej strony. Nasza drużyna trenuje teraz bardzo ciężko, by dobrze przygotować się do trudów rundy wiosennej.

Kolejny sparing „biało-niebiescy” rozegrają za tydzień z Kłosem Chełm. Dokładny termin i miejsce są jeszcze w trakcie ustalania.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – SOKÓŁ NISKO 1:1 (0:0)

Skład: Łukasz Szawara (45′ Adam Hasiak) – Bartłomiej Myszak, Damian Chmura, Iwan Oleksiuk, Michał Mielniczek, Janusz Birut, Paweł Nawrocki, Marcin Dycha, Karol Misiarz, Jurij Perin, Damian Rataj,  a także: Arkadiusz Czok, Michał Skubis, Dominik Skubisz, Mirosław Poliwka, Marcin Paluch.

W dzisiejszym meczu zabrakło Pawła Sobótki, Dariusza Kulińskiego oraz testowanego Mariusza Szarlipa, których zatrzymały sprawy służbowe. Grzegorz Mulawa jest w trakcie powrotu do zdrowia po kontuzji, na uraz narzeka także Kamil Hanas.