ZAGRALI Z NAJLEPSZYMI W KRAJU

Młodzi piłkarze OSiRu Biłgoraj walczyli w sobotę w Turnieju U11 o Puchar Prezesa PZPN, który odbywał się w Warszawie. Podopieczni Artura Parzycha zakończyli zmagania na fazie grupowej, ale wracali do domów z podniesionymi głowami, bo są jedną z szesnastu najlepszych drużyn w Polsce!

Turniej U11 o Puchar Prezesa PZPN został zorganizowany po raz pierwszy. Aby uzyskać prawo gry w tych prestiżowych zawodach piłkarze OSiRu Biłgoraj musieli wygrać zawody wojewódzkie, które rozgrywane były w Świdniku. Nasz zespół pokazał się tam z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużenie wywalczył historyczny dla klubu sukces.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN OSiR zagra w grupie B, a za przeciwników będzie miał: GKHM Zagłębie Lubin, GKS Katowice i MŁKS Łomża. Jak się okazało zespoły z Lubina i Łomży nie dały szans naszym piłkarzom, którzy przegrali z nimi kolejno 0:5 i 0:4. Ostatnie spotkanie, z GKS Katowice miało już jednak swoją historię. Biłgorajanie przez niemal całe widowisko prowadzili 1:0, niestety na 27 sekund przed końcem stracili gola i ostatecznie nie zaznali smaku wygranej.

(fot. archiwum prywatne uczestników turnieju)

Nie mogliśmy się doczekać tego wyjazdu i bardzo chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi w rozmowie z naszym portalem trener młodzików OSiRu Artur ParzychDopiero w ostatnim meczu, gdy bacznie przyglądał się naszej grze prezes Zbigniew Boniek, udało nam się trochę rozluźnić i dyktować warunki gry z rywalem. Szkoda tego remisu, bo byliśmy bardzo blisko wygranej, ale i tak niezmiernie się cieszymy z udziału w tak prestiżowym turnieju. Wiemy, ile brakuje nam do tych najlepszych i wiemy, nad czym musimy pracować. Jednocześnie też znamy swoją wartość i jesteśmy z siebie dumni. Dziękuję bardzo moim chłopakom za znakomitą postawę. Ten turniej był dla nich nagrodą za całą dotychczasową pracę. Dziękuję też rodzicom za wielkie wsparcie. Rodzice wynajęli bus, przyjechali do Warszawy z pełnym sprzętem do dopingu i byli najlepszymi kibicami!

Jak się okazuje z grupy B, w której grali nasi piłkarze dwa zespoły znalazły się w gronie najlepszych. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lublin okazali się najlepszą ekipą w Polsce, natomiast drużyna z Łomży zakończyła zmagania na 1/2 finału, gdzie uległa Calisii Kalisz.

Na zakończenie cały nasz zespół spotkał się z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Był czas na krótką rozmowę, autografy i pamiątkowe zdjęcia. Młodzi piłkarze przekazali prezesowi specjalnie przygotowany upominek – pamiątkowe tradycyjne biłgorajskie sito.

 

GRATULUJEMY MŁODYM PIŁKARZOM OSIRu BIŁGORAJ!

Skład: Szymon Madej – Szymon Sobaszek, Kewin Kurzyna, Michał Wachowicz, Kacper Zarczuk, Szymon Kominek, Krystian Piętak, Adam Stawarski, Mateusz Typko, Kacper Małyszek.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z turnieju. Nas najbardziej interesuje fragment od 05:39, gdzie jest mowa o naszych piłkarzach: