ZNAKOMITY MECZ I SPORY NIEDOSYT

Remisem 1:1 zakończył się dzisiejszy mecz Łady z Opolaninem Opole Lubelskie. Nasz zespół grał znakomicie i powinien sięgnąć po trzy punkty, ale zabrakło odrobiny szczęścia.

Bez wątpienia był to jeden z najlepszych meczów biało-niebieskich w tym sezonie. Lider tabeli, Opolanin Opole Lubelskie, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszą drużyną. Łada zdecydowanie przeważała i stworzyła sobie sobie wiele okazji strzeleckich. Niestety udało się wykorzystać tylko jedną z nich, dwa razy na przeszkodzie stawał słupek.

Łada wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie. Gola zdobył niezawodny Josue Silva. W kolejnych minutach nasz zespół naciskał w sposób zdecydowany. Swoich okazji nie wykorzystali m.in. Adams, Silva i Skubisz. Goście w tym czasie zdołali stworzyć tylko jedną okazję bramkową, ale na posterunku był Anton Alfimov. Pod koniec tej części meczu dość niespodziewanie Opolanin zdobył wyrównanie po tym, jak Bartłomiej Myszak faulował rywala w polu karnym. Tuż przed przerwą Łada znów powinna wygrywać, ale Adams trafił w słupek.

Od początku drugiej odsłony nadal to Łada dominowała i w 59 minucie dopięła wreszcie swego. Niestety, gol nie został uznany, bo jeden z naszych zawodników był na spalonym. W 64 minucie uderzał Silva, a pięć minut później Dawid Czerw – oba strzały nie przyniosły jednak rezultatu.

W 74 minucie o wielkim pechu może mówić Maksymilian Kubik, który otrzymał znakomite podanie od Dominika Skubisza i oddał celny strzał. Na przeszkodzie stanął jednak słupek.

Goście odpowiedzieli dopiero w 81 minucie ładnym strzałem. Piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Łady.

Kilka minut przed końcem Josue Silva posłał z rzutu wolnego znakomite dośrodkowanie w pole karne. Damian Kupiec głową grał piłkę do środka wprost na głowę Myszaka, który nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który cieszyć może wyłącznie gości, dzisiejszego dnia spisujących się słabo.

ŁADA – OPOLANIN 1:1 (1:1)
Skład: Anton Alfimov – Jakub Kapuśniak (Maksymilian Kubik), Bartłomiej Myszak, Dawid Konopka, Mariusz Szarlip, Dawid Czerw (Will Carvalho), Joseu Silva, Paweł Konopka (Damian Kupiec), Paweł Nawrocki (Kamil Hanas), Dominik Skubisz, Greigy Adams Innocent.