ZNAKOMITY WEEKEND

To był dobry weekend w wykonaniu naszych drużyn. Seniorzy Łady postawili się wyżej notowanemu Powiślakowi Końskowola i na boisku rywala zremisowali 3:3. Świetnie spisali się także nasi juniorzy – obie grupy wygrały swoje mecze.

Po dwóch wygranych meczach i dobrej postawie seniorów Łady 1945 Biłgoraj kibice liczyli na ambitną walkę naszej drużyny w meczu z piątym w tabeli Powiślakiem Końskowola. Nikt pewnie jednak nie spodziewał się, że po dwudziestu trzech minutach meczu Łada będzie wygrywać 2:0 (7′ J. Birut, 23′ P. Dorosz), a na dodatek narzuci swój styl gry rywalom. Niestety zdecydowana gra Powiślaka od początku drugiej połowy spowodowała, że nasz zespół dał sobie dość szybko wyrwać przewagę z rąk. Przez długi czas utrzymywał się remis 2:2. Cztery minuty przed końcem prowadzenie Ładzie dał gol strzelony przez Przemka Krzyszychę, niestety w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze wykorzystali rzut karny i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Biorąc jednak pod uwagę braki kadrowe (brak m.in. Darka Kulińskiego i Bartka Myszaka) nasz zespół nie tylko zasługuje na pochwałę, ale przede wszystkim na wielkie brawa za serce do walki i ambicję, którą pokazuje, że jest w stanie skutecznie rywalizować z teoretycznie dużo silniejszymi rywalami.

Dobrze spisali się dziś także juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj. Podopieczni Emiliana Zygmunta pokonali na wyjeździe Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Mateusz Koguc, a jedno trafienie dołożył Kacper Siek. Drużyna juniorów starszych zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej. Wczoraj jeszcze okazalsze zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Łady. Nasi zawodnicy rozgromili na wyjeździe Gaudium Zamość aż 7:0. Gole strzelili: Dominik Piętak x2, Sebastian Safin, Dawid Rymarz, Miłosz Książek, Maksymilian Kubik oraz Dawid Czerw. Juniorzy młodsi, podobnie jak ich starsi koledzy, plasują się obecnie na trzeciej pozycji w lidze, mając tyle samo punktów, co druga w tabeli Wisła Puławy.