W ŁĘCZNEJ BLISKO NIESPODZIANKI

W sobotę, 22 kwietnia w Łęcznej piłkarze Łady mierzyli się z wiceliderem lubelskiej IV ligi – Górnikiem II Łęczna. Wygrać się nie udało, ale nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze w konfrontacji z zespołem, w szeregach którego wystąpiło tego dnia kilku zawodników regularnie grających w ekstraklasowej drużynie Górnika.

Już na początku spotkania to Łada mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jurij Perin oddał strzał głową, ale minimalnie się pomylił. W 30 minucie Górnik zdobył jedynego gola w tym meczu. Bardzo ładnym strzałem popisał się Javi Hernandez – bramkarz Łady Łukasz Szawara nie miał szans obrony.

W drugiej połowie, mimo przewagi gospodarzy zawodnicy z Biłgoraja stwarzali sobie okazje strzeleckie. Najlepszej z nich nie wykorzystał Arkadiusz Czok, który będąc w sytuacji sam na sam niepotrzebnie zdecydował się na próbę przelobowania bramkarza Górnika.

– W dzisiejszym meczu mierzyliśmy się z drużyną lepszą piłkarsko. Nic w tym dziwnego, skoro w drużynie rezerw Górnika oglądaliśmy zawodników występujących na co dzień na boiskach ekstraklasy. Nie mamy się czego wstydzić – zagraliśmy naprawdę dobry mecz, jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych – powiedział po meczu trener Łady 1945 Biłgoraj Ireneusz Zarczuk.

Warto nadmienić, że na trybunach podczas meczu rezerw Górnika z Ładą Biłgoraj obecny był szkoleniowiec pierwszej drużyny – Franciszek Smuda. Być może niedawny trener reprezentacji Polski dostrzegł potencjał, w którymś z naszych zawodników i niebawem dostanie on szansę gry w ekstraklasie… 🙂

W kolejnym spotkaniu Łada przed własną publicznością podejmować będzie Hetmana Zamość. Mecz, który ogłoszony jest jako impreza masowa podwyższonego ryzyka, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 17:00 na stadionie OSiR w Biłgoraju.

Górnik II Łęczna – Łada 1945 Biłgoraj 1:0 (1:0)

Bramka: Javi Hernandez – 30’

Skład Łady: Szawara – Misiarz, Sobótka, Mulawa, Kuliński (81’ Konopka), Rataj (60’ Birut), Stetskiv, Mazurek, Czok, Dorosz (75’ Pyda), Perin