AWANSOWALI DO PÓŁFINAŁU

Piłkarze Łady awansowali do półfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Możliwość gry w kolejnym etapie tych rozgrywek dało naszej drużynie zwycięstwo 1:0 nad Kryształem Werbkowice. Jedynego gola w meczu zdobył w 42 minucie gry Jurij Perin.

Piłkarze Łady bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz. Już w 10 minucie nasz zespół mógł wyjść na prowadzenie. Znakomitym strzałem z dystansu popisał się junior Kamil Nowak, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Kilka minut później głową uderzał Marcin Dycha, ale i jemu nie udało się pokonać bramkarza gości. Swojej szansy nie wykorzystał także Paweł Nawrocki, który dobrze znalazł sobie miejsce przed polem karnym rywala, ale oddał zbyt lekki strzał.

Zawodnicy Kryształu próbowali odpowiedzieć, ale żadna z ich akcji ofensywnych nie zagroziła bramce strzeżonej przez Łukasza Szawarę. Dominację na boisku nasi piłkarze zdołali przypieczętować w 42 minucie. W polu karnym ręką zagrał jeden z obrońców gości i sędzia Piotr Burak bez wahania wskazał na jedenasty metr. Jurij Perin precyzyjnym strzałem w prawy róg pokonał Roberta Suchodolskiego.

W drugiej części meczu przeważali przyjezdni, którzy zdołali stworzyć sobie kilka groźnych okazji. Żadna z nich nie zakończyła się jednak sukcesem, dzięki ofiarnej grze naszej defensywy. Swoich okazji nie wykorzystali m.in. Stanisław Rybka i Bartłomiej Reszczyński.

Łada nastawiła się na grę z kontrataku. Po jednym z nich powinien paść gol na 2:0. Jurij Perin dostał dobre prostopadłe podanie i popędził na bramkę Kryształu. Po minięciu bramkarza oddał strzał do pustej bramki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją obrońca gości. Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie zobaczyliśmy. Po końcowym gwizdku z wygranej oraz awansu do kolejnego etapu rozgrywek cieszyli się więc piłkarze Łady.

W półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego Łada zmierzy się z Huczwą Tyszowce, która sensacyjnie pokonała Hetmana Zamość 3:1 (wszystkie bramki zdobył niedawny reprezentant Hetmana – Damian Ziółkowski). Mecz odbędzie się w Tyszowcach w środę, 18 października, o godzinie 14:30.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 1:0 (1:0)

Bramka: 42′ Jurij Perin (rzut karny)

Skład: Łukasz Szawara – Bartłomiej Myszak, Michał Mielniczek, Dariusz Kuliński, Mirosław Poliwka (60′ Arkadiusz Czok), Szymon Wołoszyn (65′ Paweł Sobótka), Damian Chmura, Paweł Nawrocki, Kamil Nowak, Marcin Dycha (73′ Michał Skubis), Jurij Perin.