CZTERY MECZE – CZTERY ZWYCIĘSTWA! ŁADA LEPSZA OD LUBLINIANKI

Kolejne zwycięstwo zanotowali dziś zawodnicy Łady 1945 Biłgoraj. Tym razem przed własną publicznością nasz zespół pokonał Lubliniankę 3:1. Ten mecz obejrzało ponad 600 kibiców!

Nie można było wyobrazić sobie lepszego początku rundy! Nasza drużyna wygrała jak dotąd wszystkie mecze i sieje postrach wśród pozostałych drużyn IV ligi! Tym razem łupem „biało-niebieskich” padła Lublinianka. W odniesieniu zwycięstwa po raz kolejny nieoceniony udział miał duet Dorosz-Perin. Ukraiński napastnik zdobył dziś dwa gole, a Patryk dołożył jedno trafienie.

W pierwszej połowie lepiej grali goście. Lublinianka zdobyła gola już w 8 minucie meczu. Z pozoru niegroźne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne przez Dawida Skoczylasa i… piłka nie wybita przez żadnego z obrońców Łady wpada do siatki.

Nasi piłkarze podenerwowani takim obrotem spraw próbowali szybko doprowadzić do wyrównania, ale ich ataki były dalekie od doskonałości. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Damian Rataj, Dominik Skubisz, Jurij Perin i Patryk Dorosz. Goście mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale także nie udało im się trafić do siatki. Wreszcie, w 35 minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Znakomitym dalekim podaniem do Jurija Perina popisał się Roman Stetskiv. Ukraiński napastnik wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem gości i znakomitym strzałem lewą nogą zdobył gola na 1:1.

Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Łada przejęła inicjatywę. Najpierw w 53 minucie ładnie z daleka uderzał Piotr Mazurek, a potem, w 60 minucie gry Patryk Dorosz wykorzystał centrę w pole karne od Damiana Rataja i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

W 86 minucie Karol Misiarz znakomicie wywalczył piłkę w prawej strefie pola karnego, a potem dokładnie dograł ją do Jurija Perina, który skutecznym strzałem ustalił wynik meczu na 3:1.

Cztery kolejki – cztery zwycięstwa i dwanaście punktów. Niech ten sen trwa nadal! Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, że początek rundy będzie aż tak udany, ale należy się z tego wyłącznie cieszyć. Pamiętajmy jednak, że przed nami jeszcze bardzo dużo meczów i wszystko może się zdarzyć. Czekają nas bardzo trudne spotkania, na których skupimy się w odpowiednim czasie. Póki co, bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Szczególnie, że dzisiejszy mecz z Lublinianką obejrzało dziś tak wielu kibiców. Dziękujemy za to wsparcie – cieszył się po spotkaniu trener Łady 1945 Biłgoraj, Ireneusz Zarczuk.

Dzięki temu zwycięstwu Łada wyprzedziła w tabeli Powiślak Końskowola i zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli IV ligi.

ŁADA – LUBLINIANKA 3:1 (1:1)  35′, 86′ Perin, 53′ Dorosz – 8′ Sobiech

Skład: Szawara –  Misiarz, Sobótka, Mazurek, Kuliński (80′ Myszak), Rataj, Stetskiv, Birut (73′ Konopka), Skubisz (70′ Mielniczek), Dorosz (88′ Pyda), Perin.