DŁUGO WYCZEKIWANE ZWYCIĘSTWO

Wygraną 2:0 zakończył się derbowy meczu juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj z Hetmanem Zamość. Nasz zespół był zdecydowanie lepszy od rywala i gdyby wykorzystał stworzone przez siebie okazje bramkowe wynik byłby dużo wyższy. Najważniejsze, że długo oczekiwane pierwszy trzy punkty w tym sezonie stały się faktem.

Od dłuższego czasu wszyscy, którzy śledzili grę juniorów starszych Łady dziwili się, jak to możliwe, że naprawdę nieźle grający zespół w tym sezonie nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa. Niekorzystne wyniki w ostatnich meczach były rezultatem błędów indywidualnych oraz, jakkolwiek to zabrzmi, braku szczęścia. W niedzielę pech opuścił naszą drużynę i trener Krzysztof Pardo oraz jego podopieczni wreszcie mogli unieść ręce w geście triumfu nad rywalem. Juniorzy Łady zdominowali Hetmana Zamość i w pełni zasłużenie dopisali do swojego konta cenne trzy punkty. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Michał Skubis. Dzięki zwycięstwu młodzi piłkarze Łady przeskoczyli w tabeli Sygnał Lublin i plasują się na 7. pozycji.

JUNIORZY STARSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – HETMAN ZAMOŚĆ 2:0 (1:0)

Nieco gorzej spisali się tym razem juniorzy młodsi naszego klubu. Podopieczni Bartłomieja Kowalika ulegli AMSPN Hetmanowi Zamość 1:2. Nasi zawodnicy przyzwyczaili nas do ambitnej walki o piłkę i ładnych akcji ofensywnych. Tym razem największych atutów Łady wyraźnie zabrakło. Zbyt długie przetrzymywanie piłki i brak pomysłu na grę sprawiły, że młodzi biłgorajanie musieli przełknąć gorycz porażki ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Już na początku drugiej połowy Jakub Paćkowski ładnym strzałem doprowadził do wyrównania. Niestety kilkanaście minut później jeden z nielicznych kontrataków gości zakończył się zdobyciem przez nich zwycięskiego gola. Próby zmiany niekorzystnego rezultatu nie przyniosły skutku.

JUNIORZY MŁODSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – AMSPN HETMAN ZAMOŚĆ 1:2 (0:1)

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają na wyjeździe z Lublinianką. W sobotę o 11:00 na boisko wybiegną juniorzy starsi, a tuż po nich do rywalizacji przystąpią juniorzy młodsi.