LIDER OKAZAŁ SIĘ ZA MOCNY

Wynikiem 2:3 zakończył się niedzielny pojedynek Łady z liderem tabeli, Stalą Kraśnik. Kraśniczanie udowodnili, że w tym sezonie nie mają sobie równych. Bramki dla Łady zdobyli: Jurij Perin (rzut karny) i Mirosław Bielak.

Piłkarze Łady bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Od początku nasi zawodnicy grali odważnie i zdecydowanie, dzięki czemu wygrywali walkę o piłkę i częściej niż rywal przeprowadzali groźne akcje na bramkę. Już w 16 minucie kibice zgromadzeni na trybunach cieszyli się z prowadzenia naszego zespołu. Bramkarz gości nienajlepiej interweniował we własnym polu karnym, a później musiał ratować się faulem na Grzegorzu Mulawie, po którym sędzia odgwizdał „jedenastkę”. Rzut karny na gola zamienił niezawodny Jurij Perin.

Po zdobyciu bramki nasza drużyna nie cofnęła się do obrony. Wręcz przeciwnie – Łada nadal była stroną dominującą, a defensorzy Stali wyraźnie nie radzili sobie z wytworzoną na nich presją. Niestety w 25 minucie goście dopiero po raz drugi zaatakowali bramkę strzeżoną przez Adama Hasiaka i po ładnej akcji doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się nieupilnowany Filip Drozd. Kraśniczanie złapali swój rytm i szybko odwrócili losy spotkania. W 35 minucie było już 1:2, a dwie minuty później 1:3. Oba gole zdobył Rafał Król. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron nadal lepiej prezentowali się przyjezdni. W 53 minucie słupek uratował nasz zespół od utraty kolejnego gola. Mimo dominacji Stali Łada także miała swoje okazje do zdobycia gola. W 50 minucie głową uderzał Iwan Oleksiuk, ale nieczysto trafił w piłkę. W 64 minucie biłgorajanie przeprowadzili znakomitą błyskawiczną kontrę, po której trzech naszych zawodników znalazłoby się przed osamotnionym golkiperem gości. Niestety Arek Czok niefortunnie przewrócił się przy sprincie.

Pod koniec meczu Łada zdołała zdobyć drugiego gola. Do bramki rywali trafił Mirosław Bielak. W ciągu kilku ostatnich minut nasi piłkarze próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale ostatecznie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – STAL KRAŚNIK 2:3 (1:3)

16′ Jurij Perin, 90′ Mirosław Bielak – 25′ Filip Drozd, 35′, 37′ Rafał Król

Skład: Adam Hasiak – Michał Mielniczek (80′ Dariusz Kuliński), Paweł Sobótka, Grzegorz Mulawa, Bartłomiej Myszak (80′ Mirosław Poliwka), Arkadiusz Czok, Iwan Oleksiuk, Janusz Birut (55′ Paweł Nawrocki), Damian Rataj (65′ Mirosław Bielak), Marcin Dycha (70′ Damian Chmura), Jurij Perin.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają na wyjeździe i będzie to derbowy pojedynek z Hetmanem Zamość. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 21 października, o godzinie 14:00 na stadionie OSiR w Zamościu.