JUNIORZY JUŻ PRAWIE NA FINISZU

Ostatnie mecze na własnym stadionie rozegrali dziś młodzieżowcy Łady 1945 Biłgoraj. Rywalem obu grup był Górnik Łęczna. Juniorzy starsi ulegli 1:7, a ich młodsi koledzy zremisowali 1:1.

Gdyby ktoś, kto po pierwszej części meczu juniorów starszych wyszedł poza teren obiektu, a później z jakiegoś powodu nie mógł wrócić na mecz, otrzymał informację, że to spotkanie skończyło się wynikiem 1:7, z pewnością by w to nie uwierzył. Przez pierwsze 45 minut nasi piłkarze niczym nie odstawali od zawodników z Łęcznej. Mało tego, to Łada schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką. W 33 minucie gola zdobył Dominik Gąbka, a tuż przed przerwą Damian Przytuła wybronił sytuację sam na sam.

Cóż jednak z tego, skoro nasza ławka rezerwowych świeciła pustkami, bo część zawodników wyjechała na „Pielgrzymkę Maturzystów”. Rozsądny kibic zapyta na pewno: dlaczego nie przeniesiono meczu, skoro było wiadomo, że zabraknie kilku kluczowych piłkarzy? Dlaczego nie przeniesiono meczu, skoro od dawna widniało w terminarzu, że seniorzy Łady także grają w sobotę? Efekt – juniorzy młodsi zamiast oglądać mecz IV ligi, rozgrywali w tym czasie swoje spotkanie na boisku treningowym.

Wracając do występu juniorów starszych: nasza drużyna w drugiej połowie nie wytrzymała presji i dała sobie strzelić aż siedem goli! Gra po raz kolejny posypała się zupełnie i po końcowym gwizdku jedyne, co można było usłyszeć to żal i wzajemne pretensje. Szkoda, bo chłopcy walczą i robią, co tylko w ich mocy, żeby wygrywać. Zwycięstw jednak prawie nie ma, a statystyki: 13 meczów – 1 wygrana, 2 remisy i aż 10 porażek, mówią same za siebie.

JUNIORZY STARSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:7 (1:0)

Bramka: 33′ Dominik Gąbka

Zupełnie inna atmosfera panuje w obozie juniorów młodszych. Frekwencja na treningach jest znakomita, chłopcy ciężko pracują, ale i dobrze się rozumieją. Efekty są widoczne: 13 meczów – 8 zwycięstw, 3 remisy, 2 przegrane i znakomite drugie miejsce w tabeli. W dzisiejszym meczu podopieczni Bartłomieja Kowalika zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1 (gola zdobył Filip Larwa) i wiedzą już na pewno, że w następnej rundzie zagrają w grupie mistrzowskiej. Rywalizować w niej będą z Widokiem Lublin, Wisłą Puławy, Orlętami Radzyń Podlaski, AP TOP 54 Biała Podlaska oraz dobrze im już znanymi: Tomasovią Tomaszów Lubelski, Niedźwiadkiem Chełm i Górnikiem Łęczna lub Sygnałem Lublin.

Gratulujemy naszym młodym piłkarzom i cieszymy się z ich wyników. Na reprezentantów obu grup młodzieżowych Łady 1945 Biłgoraj czekała dziś specjalna niespodzianka, ale… pogoda pokrzyżowała nasze plany. Na szczęście, jak mawiał Cyceron: Aegroto dum anima est, spes esse dicitur 🙂

JUNIORZY MŁODSI: ŁADA 1945 BIŁGORAJ – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:1 (1:1)

bramka: 30′ Filip Larwa

Na meczach naszych juniorów nigdy nie brakuje wiernych kibiców! Dziękujemy, że jesteście z nami!