FESTIWAL NIEWYKORZYSTANYCH OKAZJI – REMIS JUNIORÓW

W sobotę 20 maja juniorzy Łady podejmowali Victorię Parczew. Mecz zakończył się remisem 2:2. Zwycięstwo było w zasięgu, ale naszej drużynie niestety nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych.

Mecz zaczął się świetnie dla gości, których zawodnik – Patryk Skowronek – już w 7 minucie zdobył gola. Był to pierwszy strzał w meczu. Victoria niemal w całości odstąpiła pole gry koncentrując się na obronie bramki i kontrataku. Widać było duże zaangażowanie ze strony drużyny z Biłgoraja, jednak akcje ofensywne były zbyt wolne, przez co kończyły się fiaskiem. Na szczególną uwagę zasługuje postawa skrzydłowego Kamila Nowaka, który raz po raz dogrywał piłkę w pole karne do swoich kolegów. Dobry mecz rozegrał też Michał Skubis. Mimo, iż większą inicjatywę przejawiali  gospodarze, to Victorii udało się zdobyć bramkę. W 42 minucie do siatki trafił Piotr Krzewski, dzięki czemu goście powiększyli prowadzenie. Biłgorajanie jednak nie pozostali dłużni i już 3 minuty później pierwszego gola dla Łady zdobył Rafał Kosiarski po strzale głową z rzutu rożnego.

W drugiej połowie przeważali gospodarze. Widać było, że przeciwnikom szczególnie doskwierały ciężkie warunki towarzyszące spotkaniu. Pod koniec meczu szczęście dopisało naszej drużynie i w 90 minucie strzał głową Pawła Pieczykolana doprowadził biało-niebieskich do remisu. Szkoda zmarnowanych sytuacji, bo gdyby zespół wykorzystał chociaż jedną z nich, cieszylibyśmy się z wygranej.

ŁADA BIŁGORAJ – VICTORIA PARCZEW 2:2 (1:2)

45’ Rafał Kosiarski, 90’ Paweł Pieczykolan

Skład: Paweł Brodziak – Rafał Kosiarski, Filip Mróz, Paweł Pieczykolan, Kamil Nowak (84’ Kamil Mulawa), Kamil Dubiel (73’ Dominik Gąbka) Bartłomiej Gontarz, Michał Skubis, Dawid Ćwiek(73’ Sebastian Hadam), Mirosław Małysza (55’ Jakub Dyjach), Robert Pałubski.

tekst: Aleksandra Cząstkiewicz, foto: Karol Kotwis