Korona odprawiona

14 maja Łada pokonała przy Targowej Koronę Łaszczów 4:1 i tym samym w kwestii awansu do IV ligi pozostało już tylko postawić przysłowiową „kropkę nad i”

Przewaga Łady w tym meczu nie podlegała dyskusji. Pierwszy strzał na bramkę goście oddali dopiero pod koniec pierwszej połowy. Łada mogła objąć prowadzenie już w pierwszych minutach meczu, ale dobrą postawą w bramce Korony popisywał się Daniel Piwowarczyk. Najpierw w 4 minucie groźnie uderzał Michał Skubis, natomiast trzy minuty później głową strzelał Patryk Dorosz. 9 minuta to trzecia szansa, ponownie nie wykorzystana przez Michała Skubisa. W 15 minucie faulowany w polu karnym był Skubis a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Aleksei Goncharevich i pewnie pokonał bramkarza Korony.

Dwie minuty później było już 2:0. Precyzyjnym i silnym uderzeniem po ziemi z lewego narożnika pola karnego popisał się Paweł Nawrocki. Na 3:0 podwyższył strzałem pod poprzeczkę w 26 minucie Michał Skubis, po indywidualnej akcji Jakuba Kołodzieja. Osiem minut poźniej padła kolejna bramka, którą zdobył Patryk Dorosz, ale tym razem sędzie liniowy wskazał na pozycję spaloną przez co bramka nie została uznana.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, aż do 63 minuty meczu, kiedy to miejsce miała niecodzienna sytuacja. Ale za nim do niej doszło, to w 55 minucie meczu Jakub Kołodziej podwyższył wynik spotkania na 4:0 strzałem z dystansu po asyście Patryka Dorosza. A w 63 minucie trener Łady Jarosław Czarniecki dokonał jednocześnie 7 zmian w składzie. Od tego momentu gra Łady nie wyglądała już tak dobrze. Konsekwencją była stracona bramka w 79 minucie. Jej strzelcem był Paweł Świątek a asystował mu Michał Dudziński. Goście mieli jeszcze jedną świetną sytuację w 90 minucie na strzelenie drugiej bramki, ale zabrakło skuteczności.

Po tym zwycięstwie Łada jest już praktycznie w IV lidze. Wystarczy tylko zamknąć za sobą drzwi. A najbliższa szansa już 20 maja w sobotę o godz. 15.00 w Łaszczówce, gdzie Łada zmierzy się z tamtejszą Pogonią 96 Łaszczówka.

Łada 1945 Biłgoraj – Korona Łaszczów 4:1

Bramki: Goncharevich 16′ – karny, Nawrocki 18′, Skubis 26′, Kołodziej 55, / Świątek 79′

Łada – Alfimov (63 – Szawara), Chmura, Kuliński (63 – Kapuśniak), Kołodziej (63 – Cherniuk), Dorosz, Skubis (63 – Misiarz), Cynka, Siembida (63 – Zwolak), Nawrocki (63 – Hanas), Pawluk (63 – Josue), Goncharevich

Korona – Piwowarczyk – Matterazzo, W. Krawczyk, Świątek (87 – Grząśko), Dudziński, Wasyl, Jamroż, Kurzępa (60 – P. Krawczyk), Seń, Anioł, Kielar (70 – Borowiak)