PRZEGRANA Z SOKOŁEM

W dzisiejszym sparingu Łada uległa Sokołowi Sieniawa 0:2. Lider IV ligi podkarpackiej był drużyną zdecydowanie lepszą i w pełni zasłużenie schodził z boiska jako zwycięzca. Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dachnowie.

Sobotni sparing z Sokołem Sieniawa to pierwszy mecz kontrolny piłkarzy Łady 1945 Biłgoraj podczas przygotowań do rundy wiosennej 2017/2018. Trener Bartłomiej Kowalik miał do dyspozycji szesnastu zawodników. Nie mieliśmy szansy obejrzeć m.in. Dariusza Kulińskiego, Janusza Biruta, Kamila Hanasa czy Łukasza Szawary, którzy przebywają na obozach sportowych, a także Grzegorza Mulawy, wciąż leczącego kontuzję z ubiegłej rundy. Na boisko nie wybiegł także Jurij Perin. 31-letni ukraiński napastnik zakończył testy w Orlętach Radzyń Podlaski, powróci do treningów w naszej drużynie 1 lutego i do końca sezonu będzie reprezentował barwy Łady. W miejscu nieobecnych pojawili się za to mający za sobą już debiut w seniorach Kamil Nowak (r. 2000) oraz aspirujący do gry w IV lidze Mateusz Dziurdza (r. 2001), którzy pokazali się z dobrej strony. Swoje umiejętności zaprezentował też testowany w biłgorajskim zespole Szymon Kiełbasa z Olendra Sól.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Sokół Sieniawa w dzisiejszym meczu wypadł zdecydowanie lepiej. Lider IV ligi podkarpackiej dużo częściej był w posiadaniu piłki, mądrze i dokładnie konstruował akcje ofensywne. Wynik z pewnością byłby bardziej okazały, gdyby nie znakomita postawa w bramce Adama Hasiaka, który miał pełne ręce roboty i kilkukrotnie popisał się znakomitymi interwencjami.

Do przerwy, mimo przewagi Sokoła utrzymał się wynik bezbramkowy. Obie bramki rywale zdobyli w drugiej połowie meczu – obie za sprawą celnych strzałów głową po dośrodkowaniach w pole karne.

Bardzo się cieszę, że na początek przygotowań do rundy wiosennej graliśmy z tak dobrą drużyną jak Sokół Sieniawa, bo zobaczyliśmy wyraźnie nad czym musimy pracować. Byliśmy dziś słabszym zespołem od rywala, ale jestem zadowolony z postawy naszych zawodników, bo zagrali walecznie i nieustępliwie. Pamiętajmy też, że w składzie, z powodów takich jak studia czy kontuzje, zabrakło kilku doświadczonych i ogranych na IV-ligowym poziomie zawodników. Oczywiście wiedziałem o tym wcześniej, dlatego postanowiłem dać szansę juniorom – mówił po meczu trener Łady 1945 Biłgoraj, Barłomiej Kowalik – Trenujemy teraz 4 razy w tygodniu, tak żeby dobrze przygotować się do tego, co czeka nas wiosną. Przed nami kolejne sparingi i dużo pracy – dodał.

 

ŁADA 1945 BIŁGORAJ – SOKÓŁ SIENIAWA 0:2 (0:0)

Skład: Adam Hasiak – Michał Mielniczek, Damian Chmura, Paweł Sobótka, Bartłomiej Myszak, Iwan Oleksiuk, Paweł Nawrocki, Karol Misiarz, Arkadiusz Czok, Damian Rataj, Marcin Dycha. Grali także: Michał Skubis, Szymon Kiełbasa, Kamil Nowak, Mateusz Dziurdza.

 

Najbliższy mecz kontrolny Łada rozegra w sobotę 3 lutego o godzinie 17:00. Rywalem naszej drużyny będzie Orzeł Przeworsk. Mecz odbędzie się przy oświetleniu na boisku w Dachnowie.