SIÓDMA WYGRANA JUNIORÓW MŁODSZYCH

Juniorzy młodsi Łady 1945 Biłgoraj wygrali na wyjeździe z Gaudium Zamość 2:1 i jest to już siódme w tej rundzie zwycięstwo naszych zawodników. Gole strzelili: Mateusz Dziurdza i Dawid Kozak.

Runda jesienna sezonu 2017/2018 rozkręciła się na dobre. Za nami już dziewięć kolejek i wiele interesujących meczów w młodzieżowych ligach wojewódzkich. Juniorzy młodsi Łady 1945 Biłgoraj do tej pory tylko raz schodzili z boiska przegrani (0:1 w meczu z Górnikiem w Łęcznej) i raz podzielili się punktami z przeciwnikiem (3:3 w Tomaszowie z Tomasovią). Wszystkie siedem pozostałych spotkań zakończyło się zwycięstwem naszych piłkarzy.

(foto: Tomasz Tomczewski/Kronika Tygodnia)

Dziś na stadionie za Rotundą w Zamościu podopieczni Bartłomieja Kowalika pokonali Gaudium 2:1. Pierwsze pół godziny wcale nie wskazywały na to, że zawodnicy z Biłgoraja będą mieć problem z pokonaniem rywala. Łada totalnie zdominowała rywali spychając ich do głębokiej defensywy. Niestety dominacja naszego zespołu nie przekładała się na ilość zdobytych bramek. W 31 minucie wynik otworzył Mateusz Dziurdza i wydawało się, że kolejne gole to tylko formalność.

Tymczasem, dość niespodziewanie, biłgorajscy piłkarze odpuścili, przez co zostawili pole manewru gospodarzom. Guadium w tej części meczu stworzyło sobie jedną sytuację z kontrataku i dzięki niej tuż przed przerwą zdołało doprowadzić do wyrównania.

Druga połowa była mniej interesująca. Miejscowi uwierzyli, że są w stanie urwać punkty wyżej notowanemu rywalowi i śmiało parli do przodu. Juniorzy Łady nadal dominowali, ale różnica w grze obu zespołów nie była już widoczna. Na szczęście w 63 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Dawid Kozak, który ładnym strzałem z dystansu zdobył gola dającego zwycięstwo naszej drużynie.

W pierwszej połowie powinniśmy strzelić więcej niż jedną bramkę i myślę, że grałoby nam się wtedy zdecydowanie spokojniej. Zdominowaliśmy rywala, graliśmy bardzo ładną piłkę, ale trafiliśmy do siatki tylko jeden raz. Rywal doprowadził do remisu i musieliśmy się sporo namęczyć, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najważniejsze, że się udało i kolejny raz schodzimy z boiska jako zwycięzcy. Gratuluję chłopakom, bo znów pokazali, że są silną i zgraną drużyną, a ich wysiłki na treningach nie idą na marne – cieszył się po meczu Bartłomiej Kowalik, trener juniorów młodszych Łady 1945 Biłgoraj.

GAUDIUM ZAMOŚĆ – ŁADA 1945 BIŁGORAJ 1:2 (1:1)

0:1 Mateusz Dziurdza ’31; 1:2 Dawid Kozak ’63

Skład: Szymon Przybyłowicz – Jakub Jamroz, Damian Kupiec, Jakub Poznański, Łukasz Mazurek, Jakub Paćkowski, Mateusz Dziurdza, Sebastian Gorczyca, Dawid Kozak, Kacper Siek, Marcin Wolanin. Ponadto grali: Paweł Hadam, Szymon Bryła, Jakub Kapuśniak, Mateusz Koguc, Jakub Piętak.

Już jutro swój kolejny mecz rozegrają juniorzy starsi Łady. Przypominamy: zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Pardo wyjeżdżają do Lublina na mecz z Motorem. Trzymamy kciuki!