WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI

Przed nami kolejny weekend z piłką. Oba zespoły Łady 1945 Biłgoraj wystąpią przed własną publicznością. W sobotę juniorzy starsi podejmować będą Widok Lublin (g. 11:00), natomiast w niedzielę seniorską drużynę czeka ważny mecz z Lublinianką (g. 16:00). Przed tym spotkanie odbędzie się trening pokazowy szkółki Lech Poznań Football Academy.

Mija już tydzień od ostatnich dobrych występów naszych drużyn. Juniorzy starsi Łady po bezbramkowym remisie z Wisłą w Puławach teraz, już przed własną publicznością, grać będą z Widokiem Lublin. Zespół ze stolicy województwa na koniec rundy zajmował 4 miejsce i, przynajmniej teoretycznie, reprezentuje zbliżony poziom do naszego ubiegłotygodniowego rywala. W pierwszej kolejce „wiosny” Widok pauzował, wszyscy, którzy śledzą rozgrywki młodzieżowe dopiero teraz będą mogli przyjrzeć się aktualnej formie zawodników tej drużyny. W poprzedniej rundzie podopieczni Krzysztofa Pardo na wyjeździe ulegli rywalowi 3:5. Liczymy na skuteczny rewanż.

Tuż po zakończeniu meczu na boisko wybiegną juniorzy młodsi OSiRu Biłgoraj trenowani przez Andrzeja Wachowicza, którzy powalczą o ligowe punkty ze swoimi rówieśnikami również z Widoku Lublin. Przypominamy, że za kilka miesięcy nasz klub przejmuje prowadzenie drużyny juniorów młodszych. Warto więc przyglądać się tym chłopakom.

W niedzielę o 16:00 zespół seniorów Łady Biłgoraj podejmować będzie jedenastą w tabeli IV ligi Lubliniankę. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Białka traci do Łady w tej chwili już osiem punktów. Jeśli uda się wygrać nasz zespół ma szanse wskoczyć nawet 7 miejsce w tabeli, a na pewno odskoczy na co najmniej dziesięć punktów „grupie pościgowej”. W trzech rozegranych dotąd meczach rundy wiosennej Lublinianka zgromadziła zaledwie 2 punkty, ulegając 1:2 Powiślakowi Końskowola i remisując: 2:2 z POMem Piotrowice oraz 0:0 z Włodawianką. Łada, przypomnijmy, zaprezentowała się zdecydowanie lepiej wygrywając wszystkie mecze, kolejno: 2:1 z Lutnią Piszczac, 5:0 z LKSem Milanów oraz 2:0 z Lewartem Lubartów. Faworytem niedzielnego spotkania wydaje się więc Łada, ale dopisywanie sobie trzech punktów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego byłoby wielkim błędem. Goście z pewnością walczyć będą o 3 punkty i „tanio skóry nie sprzedadzą”.

Przed meczem Łady z Lublinianką odbędzie się pokazowy trening rozpoczynającej szkolenie dzieci w Biłgoraju szkółki Lech Poznań Football Academy. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że udział w otwarciu biłgorajskiego oddziału akademii potwierdzili specjalni goście z Poznania. Przypominamy, że jednym z trenerów nowo powstającego oddziału będzie piłkarz Łady 1945 Biłgoraj, Dariusz Kuliński. Trening rozpocznie się o godzinie 13:00 na głównej płycie stadionu OSiR.

Czeka nas weekend pełen piłkarskich atrakcji. Zapraszamy na stadion.