UDANY REWANŻ JUNIORÓW ŁADY

Juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj w rozegranym dziś na stadionie OSiR meczu pokonali Widok Lublin 2:0. Bramki zdobyli Bartłomiej Gontarz i Michał Skubis. Tym samym nasza drużyna zrewanżowała się rywalowi za przegraną 3:5 w Lublinie w rundzie jesiennej.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że nasz zespół wywalczy trzy punkty.  Piłkarze z Lublina grali poukładany futbol; dłużej utrzymywali się przy piłce i dokładnie dogrywali. Akcje ofensywne gości rozbijała jednak nasza obrona i bardzo dobrze spisujący się w bramce Paweł Brodziak. W 34 minucie kibice zgromadzeni na trybunach przecierali oczy ze zdumienia, kiedy to piłka znakomicie uderzona przez jednego z zawodników Widoku odbiła się od poprzeczki, a potem słupka naszej bramki i wypadła z powrotem na plac gry.

Goście nie mogli przypieczętować swojej dominacji, natomiast Łada jeszcze przed przerwą po jednej z nielicznych dobrych akcji ofensywnych zdobyła bramkę. W 39 minucie gry w zamieszaniu na linii pola karnego piłkę wyłuskał Bartek Gontarz, który po chwili w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik meczu. Przyjezdni próbowali szybko doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Od początku drugiej połowy to nie goniący wynik Widok a Łada grała bardzo ofensywnie. Taka taktyka przyniosła skutek już w 48 minucie. Akcję zainicjował Kamil Nowak, który najpierw odebrał piłkę przeciwnikowi, a potem dograł ją do wybiegającego lewą stroną Michała Maciochy. Pomocnik Łady znakomicie zacentrował w pole karne, a gola głową (!!!) zdobył również bardzo aktywny w tym meczu Michał Skubis.

Po drugim trafieniu Łada cofnęła się do obrony licząc na odbiór piłki i skuteczną kontrę. Widok przejął inicjatywę, ale ataki zawodników z Lublina nie przynosiły efektu. Przełomowym momentem meczu mogła być 76 minuta gry i czerwona kartka, którą ujrzał Rafał Kosiarski za faul na wychodzącym na pozycję sam na sam z bramkarzem zawodniku Widoku. Łada grając w osłabieniu nie dała sobie jednak strzelić bramki.

Piłkarsko Widok był dziś od nas lepszy, ale my postawiliśmy się rywalowi zaangażowaniem. Walka od pierwszej do ostatniej minuty przyniosła nam dzisiaj trzy punkty, z których bardzo się cieszymy. Dobrze rozpoczęliśmy rundę wiosenną i mam nadzieję, że będziemy grać co raz lepiej. Obecnie w kadrze mamy dwudziestu zawodników, w tym trzech bramkarzy – większość z naszych młodych piłkarzy sumiennie przepracowała okres przygotowawczy, który nie należał do łatwych. Przypomnę: byliśmy na tygodniowym obozie w Mielniku, a potem intensywnie trenowaliśmy na własnych obiektach. Jedynym problemem są w tej chwili kontuzje kilku naszych kluczowych zawodników: Filipa Mroza, Rafała Kosiarskiego czy Pawła Pieczykolana. Jeśli uda nam się wyeliminować te urazy to jestem pełen wiary, że uda nam się rywalizować w tej lidze jak równy z równym z większością zespołów – powiedział po meczu Krzysztof Pardo, trener juniorów starszych Łady 1945 Biłgoraj.

Po cennym remisie z Wisłą w Puławach teraz nasz zespół dopisuje 3 punkty za zwycięstwo 2:0 nad Widokiem Lublin. Oby tak dalej!

Łada Biłgoraj – Widok Lublin 2:0 (39′ B. Gontarz, 48′ M. Skubis)

Czerwona kartka: 76′ Kosiarski

Skład: P. Brodziak – S. Hadam (55′ J. Dyjach), R. Kosiarski, P. Pieczykolan, M. Maciocha, D. Chmura (14′ R. Pałubski – 68′ D. Gąbka), F. Mróz (84′ D. Przytuła), M. Skubis, B. Gontarz, D. Ćwiek (79′ K. Mulawa), K. Nowak.